گروه معادن فلزات گرانبها
 
واگذاری ۷.۳ میلیون تن کانسنگ طلای شمال شرق به بخش خصوصی
گروه معادن >فلزات گرانبها - مدیرکل اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق گفت: 7/3 میلیون تن ذخایر کانسنگ طلا که توسط کارشناسان این مرکز در هشت سال اخیر کشف شده بود، برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار شد.
به گزارش ماین نیوز، جعفر طاهری اظهار کرد: کشف این کانسنگ های طلا با عیار اقتصادی مناسب از افتخارات این سازمان در منطقه شمال شرق است که پس از اخذ گواهی کشف برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی گفت: 600 هزار تن کانسنگ عنصر آنتیموان با عنصر همراه طلا نیز که توسط کارشناسان این اداره کل در سه منطقه از استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی کشف شده، در آستانه واگذاری به بخش خصوصی است.

مدیرکل اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق گفت: از ابتدای امسال کار کشف طلا در مناطق کاشمر، بردسکن، خواف و بجستان ادامه داشته که با تامین اعتبار آن از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در آینده ای نزدیک با اخذ گواهی کشف آماده واگذاری به بخش خصوصی خواهد بود.

وی افزود: شناسایی ظرفیت های بالقوه برای به فعلیت رساندن توان معدنی کشور نیاز به بررسی های سطحی و تحت الارضی دارد که این اداره کل با امکانات سخت افزاری و منابع انسانی کاربلد، رسالت خود را در این بخش به انجام می رساند.

اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق به مرکزیت کلان شهر مشهد در حقیقت بررسی های زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی را پوشش می دهد.

در اجرای طرحهای اکتشافی تاکنون 11 هزار و 500 کیلوگرم ذخایر معدنی طلا در خراسان رضوی شناسایی شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 42751
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا