گروه صنایع معدنی فولاد
 
فاز ۲ فولاد کویر به بهره‌برداری می‌رسد
گروه صنایع معدنی >فولاد - فاز ۲ مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل با حضور معاون رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
به گزارش ماین نیوز، رییس هیئت مدیره مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل گفت: فاز ۲ مجتمع فولاد کویر با سرمایه گذاری 2000 میلیارد ریالی در روز ۲۲ بهمن ماه با حضور دکتر جهانگیری معاون رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

مجید خوروش اظهار کرد: در فاز ۲ نورد ۴۵۰ هزار تنی، مقاطع میلگرد ساختمانی سایز ۸ تا ۴۰ تولید می شود که از چند ماه گذشته آماده بهره برداری با حضور معاون رئیس جمهور بودیم.

وی اضافه کرد: مجوز ساخت فاز ۳ این مجتمع گرفته شده است که قرار است با ظرفیت 1.2 میلیون تن، ظرف ۲۴ ماه آینده به بهره برداری برسد تا زنجیره تولید در این مجتمع تکمیل شود. در بحث مسائل محیط زیستی فاز ۳، تمام استانداردهای اروپا در نظر گرفته شده است و فعالیت های این مجتمع با سیستم مونیتورینگ به صورت آنلاین در تیررس سازمان محیط زیست خواهد بود.

خوروش با بیان اینکه این مجتمع سیاست خود را بر پایه حفظ محیط زیست قرار داده است ادامه داد: این مجتمع از ابتدای تاسیس تا کنون حدود ۶۴ هکتارجنگل دست کاشت ایجاد کرده است.

وی افزود: با انتقال پساب کاشان به این مجتمع که 90 لیتر بر ثانیه است و در حال انجام مراحل پایانی انتقال است، برنامه ای برای ایجاد ۲۰۰ هکتارجنگل دست کاشت در اطراف این مجتمع داریم. با ایجاد کمربند سبز در حاشیه نوار بند ریگ در صدد هستیم تا دین خود مبنی بر حفظ محیط زیست ادا کنیم و بتوانیم تا حدودی مانع وقوع پدیده ریزگرد شویم تا حاشیه امنی برای این مجتمع و شهرستان آران و بیدگل ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در تمام دنیا توسعه صنعت فولاد با رعایت اصول زیست محیطی و توجه منابع آبی مورد حمایت دولت هاست که این مهم در کشور ما هم مورد توجه قرار گرفت.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 42738
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا