گروه معادن ساير حوزه ها
 
نخستین معدن فرآوری آندالوزیت کشور در ملایر بهره برداری شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - نخستین معدن فرآوری آندالوزیت کشور همزمان با ایام دهه فجر با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار همدان و جمعی از مسئولان در شهرستان ملایر بهره برداری شد.
به گزارش ماین نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان روز پنجشنبه در آئین بهره برداری از نخستین معدن فرآوری کشور، گفت: مرحله نخست معادن آندالوزیت شرکت کیهان پایش در چهار هزار مترمربع با میزان سرمایه گذاری 70 میلیارد ریال و 300 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه چشمه پهن ملایر بهره برداری شد.
محمدرضا متین افزود: مرحله نخست این معدن قادر به تولید 20 هزار تن در سال است که فرصت اشتغال برای 30 تن را مهیا کرده است.

وی بیان کرد: مرحله دوم معادن آندالوزیت ملایر در ورودی شهرک شوشاب ملایر در هشت هزار مترمربع در دست اجرا است که در 2 ماه آینده به بهره برداری می رسد.
متین افزود: با بهره برداری از 2 مرحله این معادن به طور مستقیم برای 100 تن و به طور غیر مستقیم برای 350 تن اشتغال ایجاد می شود.

وی کل سرمایه گذاری این طرح در 2 مرحله را 250 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این نخستین معدن فرآوری آندالوزیت کشور است که زمینه اقتصادی و اشتغال بسیار خوبی را برای منطقه و کشور ایجاد می کند.

متین بیان کرد: همدان نخستین استانی است که فرآوری آندالوزیت را آغاز کرد و امروز با حضور وزیر علوم نخستین واحد دانه بندی این معدن افتتاح شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به ملایر پس از افتتاح مجموعه معادن آندالوزیت زمان آباد و کندهلان و مجموعه فرآوری چشمه پهن شرکت کیهان پایش الوند، چندین طرح از جمله طرح توسعه منسوج بی بافت شرکت بافتینه را افتتاح می کند.

آندالوزیت از کانی ها نوع 'آلومینیو سیلیکات' است که مهمترین کاربرد آن برای تولید آجرهای نسوز اعلام می شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب: 42736
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا