گروه صنایع معدنی فولاد
 
سبحانی در گفت‌وگو با ماین نیوز:
حاضریم به ذوب آهن کمک کنیم نه از طریق خرید سهام
اتفاق جدیدی در مذاکرات برای خرید فولاد اکسین رخ نداده
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای خرید سهام شرکت ذوب آهن اصفهان نداریم.
بهرام سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره اظهارات اخیر برخی نمایندگان مجلس مبنی بر برنامه فولاد مبارکه برای خرید سهام ذوب آهن با وجود تکذیب چند باره وی عنوان کرد: حتی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این باره صحبت‌هایی داشتند مبنی بر اینکه ما در این زمینه ورود داشته باشیم. در حال حاضر در این باره برنامه‌ای نداریم و در حال بررسی هستیم. البته بنده بارها گفته‌ام اگر شرکت ذوب آهن کمک بخواهد ما کمک خواهیم کرد تا مسائل آن حل شود و این کمک صرفا به معنای خرید سهام نیست.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت از مذاکرات انجام شده برای خرید فولاد اکسین، اظهار کرد: اتفاق جدیدی در این باره رخ نداده و همچنان در حال مذاکره و برگزاری جلسات هستیم. تاکنون توافقی حاصل نشده است.

سبحانی در پاسخ به اینکه نظر شما درباره اظهارنظر استاندار خوزستان که می‌گوید باید سهام فولاد اکسین به یک شرکت خاص واگذار شود، چیست؟ بیان کرد: بهتر است از خودشان در این باره سوال کنید.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به اجرای طرح توسعه فولاد هرمزگان و قراردادی که با SMS به امضا رسیده است، به خبرنگار ماین نیوز افزود: قرارداد این طرح توسعه امضا شده و در مراحل تهیه فاینانس قرار دارد. فاینانس این قرارداد از طریق ایتالیا و در قالب بسته 5 میلیارد یورویی و با بیمه ساچه تامین می‌شود.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
کد مطلب: 42717