گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
با اتمام مراحل اکتشاف در پهنه های معدنی ؛
شناسائی ۱۰ محدوده امید بخش فلزی در استان آذربایجان غربی
گروه اكتشاف و زمين شناسي - انجام مراحل اکتشاف، پی جوئی و شناسایی مواد معدنی در پهنه‌های جنوب (تکاب – پیرانشهر) و پهنه شمال استان به اتمام رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفر صادق اسکندری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی با گفت: انجام طرح مطالعاتی، اکتشافی و پی جوئی این پهنه‌ها دربازه زمانی ۳ ساله انجام شد و به نتایج اولیه مطلوبی رسیدیم.

اسکندری افزود: در کل استان دو پهنه جنوب (تکاب – پیرانشهر) و شمال به مساحت ۷ هزار و ۱۶۶ کیلومتر مربع مورد مطالعه قرار گرفت وی اظهار داشت ۳۳۵ کیلومتر مربع منطقه امید بخش نیز شناسائی شده است.

وی تصریح کرد: در پهنه معدنی جنوب (تکاب – پیرانشهر) که به مساحت ۵ هزار و ۱۸۳ کیلومتر مربع هست مراحل اکتشاف، پی جوئی و شناسایی مواد معدنی موجود انجام شد و در این پهنه ۵ محدوده فلزی امید بخش به جمعا به مساحت ۲۷۳ کیلومتر مربع دارای پتانسیل ذخایر فلزی طلا، نقره و مس محرز گردید.

وی گفت: همچنین در پهنه شمال استان که به مساحت ۱ هزار و ۹۸۳ کیلومتر مربع مورد مطالعه اکتشاف، پی جوئی و شناسایی قرار گرفت که ۵ محدوده امید بخش فلزی در این پهنه جمعا به مساحت ۶۲ کیلومتر مربع دارای پتانسیل ذخایر فلزی طلا، کرومیت، نقره و عناصر نادر خاکی محرز گردید.

وی اظهار داشت: جهت تعیین تکلیف کمیت و کیفیت مواد معدنی مورد شناسایی شده و آغاز مراحل اکتشاف عمومی و تفصیلی در محدوده های مورد نظر بعد از انجام مراحل قانونی در زمان مقتضی انجام خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 42698
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان