گروه معادن
 
معادن از برف سنگین قسر در رفتند
گروه معادن - در پی بارش برف سنگین در تهران و برخی شهرهای دیگر رییس سازمان نظام مهندسی معدن، اعلام کرد که خسارتی به معادن وارد نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، نادعلی اسماعیلی دهچ با اشاره به گزارشی که در خصوص اثرات بارش برف در هفته گذشته بر معادن تهیه شده بود، گفت: پس از بارش‌های صورت گرفته گزارشی از آخرین وضعیت معادن در استان‌های برف‌خیز تهیه شد که طی آن مشخص شد خوشبختانه خسارت چندانی به معادن این استان‌ها وارد نشده است.

وی افزود: بنابر اعلام سازمان نظام مهندسی استان‌ها در استان گیلان یک معدن به خاطر شدت بارش دچار انسداد مسیر شد که پس از گشایش راه‌ها فعالیت خود را از سر گرفت.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن با اشاره به موارد دیگر اظهار کرد: در دو روز اول بارش‌ها در استان زنجان نیز دو معدن دچار گرفتگی مسیر شدند که علاوه بر این‌که معدنکاران اقدام به بازگشایی مسیر کردند بلکه در اقدامی انسان‌دوستانه مسیر روستاها و ده‌های اطراف معادن را نیز پاکسازی کردند و کار خود را از سر گرفتند.

به گفته اسماعیلی، در استان همدان نیز موارد مشابهی اتفاق افتاد که در مجموع می‌توان گفت که خسارت چندانی به معادن در هنگام بارش‌های سنگین اخیر وارد نشد.

اما نکته قابل توجه در اظهارات اسماعیلی این بود که از میان هفت معدن تعطیل شده در استان زنجان دو معدن به خاطر بارش برف و انسداد مسیرها بوده و پنج معدن نیز به خاطر به مزاحمت‌های محلی به تعطیلی کشیده شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 42694
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا