گروه معادن مس
 
در دی‌ماه محقق شد
رشد ۵۲درصدی فروش «فملی» و افزایش ۴درصدی پوشش سهم
گروه معادن >مس - مجموع فروش دی‌ماه شرکت ملی مس با رشد 52درصدی همراه شد و پوشش سهم از 7 به 11درصد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس ، شرکت ملی صنایع مس ایران با سرمایه 6هزار میلیارد تومانی، گزارش عملکردی دی‌ماه را منتشر کرد که براساس آن، در ماه گذشته موفق به فروش 592 میلیارد تومان انواع محصول (معادل 7درصد از بودجه) شده است. همچنین، مجموع کل فروش «فملی» از ابتدای سال مالی تاکنون به مبلغ 9509 میلیارد تومان معادل 74درصد از بودجه‌ رسیده و شرکت برای این‌که بخواهد بودجه را به صورت کامل محقق سازد، باید تا پایان سال مالی 2/03هزار میلیارد تومان دیگر فروش داشته باشد. کل مبلغ فروش این شرکت بورسی در سال مالی گذشته بیش از 7هزارمیلیارد تومان بوده و پیش‌بینی برای کل سال مالی 96، مبلغ 7/9هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

در این میان، بیشترین مبلغ فروش در بودجه شرکت مربوط به کاتد مس است که تا پایان دی‌‌ماه موفق به پوشش 63درصدی آن شده است. مقدار فروش شرکت نسبت به آذر‌ماه با افت 84درصدی همراه بوده که بیشتر این افت فروش مربوط به فروش سنگ سولفور است. همچنین، مبلغ فروش نیز با افت 21درصدی همراه بوده است.
نرخ فروش محصولات اصلی هم با تغییراتی همراه بوده است. کنسانتره مس با افت پنج‌‌درصدی و کاتد مس نیز با افزایش ‌سه‌درصدی نسبت به ماه پیش به فروش رسیده‌اند.

حال، این شرکت معدنی در اصلاحیه جدیدی که منتشر کرده، مبلغ فروش دی‌ماه را در دو محصول کنسانتره مس و کاتد و مجموع فروش ماه مذکور را از 592‌میلیارد تومان به 903‌میلیارد تومان افزایش داده که پوشش سهم در دی‌ماه از 7 به 11درصد رسیده است. همچنین، شرکت در ده‌ماهه موفق به پوشش 78درصد از بودجه شده است.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 42687