گروه معادن ساير حوزه ها
 
رئیس جمهوری در کرمان:
نباید کارهای مهم خود را کوچک بشماریم
گروه معادن >ساير حوزه ها - رئیس جمهوری گفت: کارهای مهم خودمان را نباید کوچک کنیم زیرا این کارها مال ملت ایران و توسعه کشور هم مربوط به ملت است، چرا قدردان نعمت نباشیم و ضمن آنکه باید عیب ها و نقص ها را نیز رفع کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر پنجشنبه در آیین افتتاح همزمان پروژه های مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و طرح های اقتصادی و زیر بنایی استان کرمان در شهرستان سیرجان افزود: اگر مشکل داریم خودمان باید آن را حل کنیم زیرا ملت ایران پیشرفت می کند و اثبات کرده ایم ملت توانمند و قدرتمندی هستیم و همان جمله ای که رهبری و ملت همواره تاکید می کنند که ما می توانیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز بیشتر از 39 سال پیش و حتی بیش از یک ماه قبل و بیشتر از دیروز توانمند هستیم و کار و تلاش می کنیم، تاکید کرد: ما اگر امیدواری را بیشتر کنیم، مسیر توسعه و پیشرفت هموارتر می شود.
وی با اشاره به اینکه ریسک اعتباری کشور ما یک درجه بیشتر شد، گفت: با هر میزان رشد در این حوزه، وضع ایران بهتر شد و این موضوع را سازمان ها و موسسات بین المللی می گویند.
رئیس جمهوری افزود: می بینیم که در مسیر رشد و تعالی هستیم و باید مسائل و مشکلا را حل کنیم و همه دست به دست هم دهیم.

**آرزوی آیت الله هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود
رئیس جمهوری همچنین گفت: در هر پروژه ای که در ایران راه اندازی و بهره برداری می شود از آیت الله هاشمی رفسنجانی یاد می کنم زیرا این مرد بزرگ که پیش از انقلاب با ایشان آشنا بودم و هم بعد از انقلاب سالیان بسیار طولانی در کنار ایشان بوده ام، یکی از آرزوهایش شکوفایی ایران بود.
وی بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هر کجا سرسبزی، آبادانی و زیبایی بود با همه سلول های خود به طراوت ایران عشق می ورزید.

دکتر روحانی افزود: بسیار ارزشمند است که در نقاط مختلف کشور پیشرفت های خوبی حاصل شده است.
رئیس جمهوری با بیان اینکه موفقیت های کشور نشاط، حرکت و فعالیت مردم را نشان می دهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در دنیا بالاترین تولید کننده آهن اسفنجی است که این افتخار محسوب می شود.
حجت الاسلام روحانی ادامه داد: رتبه ایران از 155 کشور جهان به لحاظ ذخیره ارزی و طلا بالاتر است و این جای خوشحالی دارد و این داشته ها مال مردم است.
وی گفت: در گذشته تنها نفت را به اروپا صادر می کردیم اما اکنون گندم و فولاد نیز صادر می کنیم و این افتخار است و امروز ایران سراسر امید است و چرا در گوشه و کنار از سیاه نمایی و یاس صحبت می شود.
دکتر روحانی ادامه داد: هر کشوری مشکلاتی دارد و ما نیز مشکلاتی داریم و خودمان باید این مسایل ا حل کنیم.
وی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت: امروز هم در دنیا کسی نمی آید که مشکل ما را حل کند و ما باید خودمان مشکلات خود را حل کنیم.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید گام به گام در بخش های مختلف راه توسعه و پیشرفت را تداوم بخشیم، گفت: امروز بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه در استان کرمان افتتاح شد که این عدد، رقم کوچکی نیست و بیش از 10 هزار میلیارد تومان نیز کلنگ زنی شده است.
وی عنوان کرد: همه ما باید دست به دست هم دهیم زیرا دولت، همین ملت ما است و باید با هم نقص ها و اشکالات را رفع کنیم.
رئیس جمهوری ادامه داد: مردم ما نیز باید نظر و انتقادهای خود را مطرح کنند و آزادانه حق دارند انتقاد کنند، نصیحت کنند، ارشاد کنند و راهکار ارائه دهند.
وی با بیان اینکه هر جا و بخش مهم کشور که رفته ام و افتتاح کرده ام، روحیه گرفته ام و افتخار کرده ام، گفت: در حوزه اکتشافات خبرهای خوبی را در پیش داریم.

دکتر روحانی اظهار کرد: کشور ما کشوری است که ذخایر بزرگ، ملت بزرگتر و فرهنگ بالاتر اسلامی و ایرانی دارد و کارهای بزرگی را داشته ایم و انقلاب اسلامی ایران از کارهای بزرگتر منطقه و جهان و دفاع هشت ساله ما نیز از کارهای بزرگ منطقه و جهان بود.
وی به امنیت موجود در کشور و مرزها اشاره و بیان کرد: این نعمت بزرگی است که خداوند به ما عطا کرده است.
رئیس جمهوری کشور گفت: امروز برای تامین گاز خود نیاز به هیچ کشوری نداریم و صادرات نیز داریم.
وی با بیان اینکه در نفت، سرمایه گذاری، اکتشافات و... موفقیت های خوبی را می بینیم، گفت: همه آنچه می بینیم امید است.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه ممکن است افرادی درباره خدمات انجام شده در کشور نظرهای اصلاحی و توسعه ای داشته باشند که اشکالی ندارد، تصریح کرد: ببینید که برجام برای گل گهر چکار کرده است.
وی عنوان کرد: روز 22 بهمن به کوری چشم دشمنان به خیابان بیاییم و از اسلام و انقلاب خود یاد کنیم تا کرمانی آبادتر و ایرانی سرافرازتر داشته باشیم .
در این آئین بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و حدود 10 هزار میلیارد تومان نیز کلنگ زنی شد که عمده آنها آغاز عملیات اجرایی راه آهن سیرجان به کرمان و افتتاح آهن اسفنجی گل گهر بود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 42642
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا