گروه معادن سنگ آهن
 
بهره برداری از خط خردایش مجدد کنسانتره سنگ آهن سیرجان
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل میدکو گفت: شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در راستای یکپارچگی در زنجیره تأمین مواد اولیه از معدن تا تولید فولاد و با هدف ارتقای سطح کیفی گندله تولیدی، اقدام به ایجاد خط خردایش (خرد کردن سنگ ها)مجدد کنسانتره درحد فاصل بین کارکارخانه های کنسانتره و گندله سازی نموده است.
 
به گزارش ماین نیوز، علی اصغر پورمند افزود: این خط با همکاری شرکتهای زیرمجموعه میدکو (شرکت ساختمانی مانا، شرکت مهندسی معیار صنعت خاورمیانه و شرکت GMI) به منظور توسعه کنسانتره ی ورودی به کارخانه گندله سازی طراحی و ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه اشاره کرد : با بهره برداری از این خط، محصول گندله شرکت فولاد سیرجان ایرانیان یکی از بالاترین سطوح کیفی گندله در کشور را خواهد داشت.

پورمند با اشاره به کارخانه های تولید فولاد میدکو گفت: در مجموعه شرکتهای میدکو سه کارخانه تولید فولاد با مجموع ظرفیت سالیانه 4.2 میلیون تن برنامه ریزی شده که پیش از این کارخانه های تولید کنسانتره سنگ آهن سیرجان، گندله سازی و آهن اسفنجی مجتمع فولاد بردسیر به بهره برداری رسیده اند.
مجتمع فولاد بردسیر به تازگی نخستین کوره پاتیلی و غبارگیر میدکو را راه اندازی و به بهره برداری رسانده است.

مجتمع احیای مستقیم و فولاد سازی بردسیر در کیلومتر 20 بردسیر در ابتدای جاده نگار و همچنین مجتمع معدن و کنستانتره و گندله سازی سیرجان در کیلومتر 50 شهرستان سیرجان قرار دارد.
سیرجان در فاصله 180 کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب: 42620
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا