گروه صنایع معدنی فولاد
 
رسولی در گفت‌وگوی تفصیلی با ماین نیوز تشریح کرد:
علت رکوردشکنی‌های اخیر فولاد هرمزگان
تحقق برنامه تولید 1.4 میلیون تنی تا پایان امسال
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت فولاد هرمزگان در دی ماه سال جاری موفق شد با تولید 130475 تن اسلب، رکورد تولید اسلب در این شرکت که 129085 تن در فروردین ماه سال جاری بود را به میزان 1390 تن جابجا کند. لازم به ذکر است این رکورد در حالی به وقوع پیوست که دی ماه از یک روز کاری کمتری نسبت به فروردین برخوردار است.
 
خبرنگار ماین نیوز با احسان رسولی مدیر تولید فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:

چه تغییراتی در تعداد ذوب‌های شرکت‌ صورت گرفته است؟

در دی ماه تعداد ذوب تخلیه شده از کوره‌ها در روز به 46 ذوب رسید و نسبت به رکورد قبلی که در فروردین ماه سال جاری محقق شده بود 2 ذوب افزایش یافت، این در حالی است که ظرفیت اسمی و طراحی کارخانه فولاد هرمزگان 42 ذوب در روز است. همچنین این شرکت در تعداد ذوب ریخته‌گری شده و تناژ روزانه در دی ماه صاحب رکورد جدیدی شد و با ریخته‌گری 48 ذوب در روز و تناژ روزانه 5751 تن اسلب موفق شد نسبت به رکورد قبلی 368 تن اسلب بیشتری تولید کند.

علت رکوردشکنی‌های اخیر چه بود؟

از مهمترین عوامل ثبت رکورد جدید بهبود کیفیت آهن اسفنجی و بهبود در کیفیت گندله تامین شده که در نهایت زمان Power on به 52 دقیقه کاهش یافت شد. پایش مستمر فرآیند تولید کارشناسان واحد با تکیه بر مدیریت مصرف‌ها و سرباره سازها، اجرای پروژه‌های بهبود، انجام فعالیت‌های به صورت منسجم و تیمی، تغییر ساختار نت واحد و استفاده حداکثری از توان نت ناحیه در بهبود آماده به کاری تجهیزات، آموزش دستورالعمل‌ها و به‌روزرسانی دستورالعمل‌های کاری و ایمنی تخصصی از جمله عوامل موثر و تاثیرگذار بر تحقق رکوردها در ماه جاری هستند. در راستای استراژی شرکت و اهداف معاونت بهره‌برداری در این واحد برای پارامترهای کلیدی اهداف تعیین شده و با پایش مستمر و روزانه اهداف کلیدی و بررسی دلایل انحراف از اهداف با برگزاری کلاس‌های آموزشی و یا تعریف پروژه‌های بهبود این واحد موفق به دستیابی به رکوردهای پی‌درپی شد.

تولید سال جاری به چه میزان هدف‌گذاری شده است؟

فولادسازی و ریخته‌گری فولاد هرمزگان موفق شد تا پایان دی ماه به میزان 1162778 تن اسلب را تولید کند که نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل 27.5% رشد در تولید محصولات را به همراه داشته باشد. همچنین با توجه به تولید 130475 تن در دی ماه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 10.5 درصد افزایش تولید داشته باشد.

امیداوریم با کمک همه همکاران واحدهای پشتیبانی و ستاد به ویژه همکاران خرید شاهد تحقق برنامه 1 میلیون و 400 هزار تنی تا انتهای سال جاری باشیم.

خبر جدید برای فولاد هرمزگان چیست؟

چند طرح و پروژه افزایش ظرفیت در کوره‌های قوس فولاد هرمزگان در حال انجام است که امیدواریم با انجام پروژه‌ها توان تولید کوره‌ها افزایش یافته و جهش خوبی را در تولید فولاد هرمزگان شاهد باشیم.

همچنین در دی ماه در کیفیت محصولات تولیدی شاهد شرایط خوبی بودیم و 98.2 درصد محصولات تولیدی بدون عیب بوده و مستقیما به مقصد مشتریان ارسال شد که امیدوارم با اقدامات انجام شده در راستای مشتری مداری، در نهایت رضایت آنها را به همراه داشته باشد.

در پایان اگر نکته‌ای باقی مانده بفرمایید.

از مدیرعامل و معاونت بهره‌برداری جهت سیاستگذاری صحیح و تدوین استراتژی‌های مناسب تقدیر و تشکر کنم.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
کد مطلب: 42477