گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان :
مازوت جایگزین گاز در کارخانجات سیمان شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن سیمان گفت: گاز کارخانجات سیمان اواخر آذرماه قطع شد و مقرر شد به جای گاز، مازوت با قیمت گاز به کارخانجات تحویل شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان درباره قطع گاز کارخانجات سیمان شمال کشور اظهار کرد: گاز کارخانجات سیمان اواخر آذرماه قطع شد و مقرر شد به جای گاز، مازوت با قیمت گاز به کارخانجات تحویل شود.

دبیر انجمن سیمان افزود: کارخانجاتی که کلینکر داشتند و می توانستند سیمان تحویل دهند در این بازه کارخانجات را تعطیل کردند تا تعمیرات بر روی آن انجام دهند.

وی درباره دامپینگ داخلی در صنعت سیمان نیز گفت: اینکه تعدادی از کارخانجات سیمان به دلیل کمبود نقدینگی ناچارند جهت اداره کارخانه، سیمان را به قیمت کمتر بفروشند یک واقعیت است اما،اینکه این دامپینگ محسوب می شود یا خیر باید بررسی شود.

شیخان خاطرنشان کرد: این اتفاق موجب شده قیمت سیمان از قیمت تمام شده برخی از کارخانجات پایین تر باشد که این به نابودی صنعت سیمان کشور می انجامد.

وی دلیل این کار را وجود دلالان عنوان کرد و گفت: دلالان از نداشتن نقدینگی کارخانجات سوءاستفاده می کنند و کاری هم نتوانستیم در این باره انجام دهیم.

دبیر انجمن سیمان درباره بازارهای صادراتی سیمان اظهار کرد: به جز عراق و افغانستان، سیمان کشور به بنگلادش، کشورهای آفریقایی و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 42447
 
مرجع : میزان