گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
پیش‌بینی رشد ۷۵۰ هزار تنی مصرف آلومینیوم در خاورمیانه
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - تقاضای آلومینیوم در خاورمیانه رشدی معادل 750هزار تن تا سال 2022 خواهد داشت و در این راستا بحرین تا ابتدای 2019ظرفیت تولید خود را 500هزار تن افزایش می دهد.
به گزارش ماین نیوز، شرکت آلومینیوم بحرینAlba در سمپوزیوم آلومینیوم S&P Global Platts در میامی اعلام کرد: در نظر دارد تا سهم زیادی از این رشد تقاضا را پاسخ دهد و در این راستا تا ماه ژانویه سال 2019 بیش از 500هزار تن ظرفیت جدید تولید آلومینیوم را تکمیل می کند.

آلکوهجی Alkooheji مدیر بازاریابی این شرکت افزود: "توسعه خط6 شرکت Alba که با هزینه 3 میلیارد دلار انجام می شود منجر به رشد ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 540هزار تنی شده و در نتیجه این شرکت بزرگترین اسملتر آلومینیوم جهان را در اختیار خواهد داشت".

وی افزود: "تعادل نسبی تولید و عرضه آلومینیوم در جهان 63 میلیون تن است. خاورمیانه کمتر از 50 درصد تولید آلومینیوم خود را سالانه مصرف می کند. در حالی که خاورمیانه 9 درصد از آلومینیوم جهان را در سال 2017تولید کرد اما مصرف آن کمتر از 2.2درصد جهان بود.

کشور های خلیج فارس سال گذشته میلادی 8 درصد تولید و 1.5 درصد مصرف آلومینیوم را به خود اختصاص دادند.در مقایسه، آمریکا اعلام کرد که یک درصد تولید آلومینیوم و 9 درصد مصرف را در سال 2017 به ثبت رسانده و همچنین چین طی این مدت 57 درصد تولید و 54 درصد مصرف آلومینیوم جهان را داشته است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
کد مطلب: 42407