گروه معادن ساير حوزه ها
 
در جلسه پرسش و پاسخ متقاضیان سرمایه گذاری در پهنه آباده – جازموریان مطرح شد
مشارکت پایه ای ۲۰درصدی ایمیدرو در پهنه آباده – جازموریان
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیر اکتشاف ایمیدرو در جلسه پرسش و پاسخ شرایط متقاضیان سرمایه گذاری در پهنه آباده – جازموریان اعلام کرد: میزان پایه مشارکت ایمیدرو در پهنه ها 20درصد خواهد بود.
 
به گزارش ماین نیوز، علی اصغرزاده در این نشست که در سالن اجتماعات ایمیدرو با حضور شرکت های متقاضی برگزار شد؛ افزود: این سازمان تا حد زیادی ریسک این محدوده ها را کاهش داده است و شرایطی فراهم کرده تا در ابتدای کار هزینه های اولیه را از متقاضیان دریافت نکنیم.

وی افزود: در این محدوده 45 هزار کیلومتری فلزاتی همچون آهن و کرومیت شناسایی شده است و شرایط به نحوی است که در ماه جاری برنامه واگذاری بلوک ها اجرایی خواهد شد.

مدیر اکتشاف ایمیدرو گفت: این فراخوان که در واقع از نخستین دستاوردهای برنامه اکتشاف ایمیدرو در سطح 250هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور رونمایی می کند، در جهت جذب سرمایه برای مشارکت در اکتشاف و بهره برداری از بلوک های 15 گانه پهنه اکتشافی آباده-جازموریان است. در این پهنه ها 5 هزار کیلومتر مربع به عنوان مناطق امید بخش معرفی شده است.

در این نشست پرسش و پاسخی درباره دستورالعمل واگذاری، نحوه کسب امتیاز متقاضیان و مسائل مالی انجام شد.

همچنین دارا بودن سوابق فعالیت در یکی از حلقه های زنجیره معدن و صنایع معدنی با حداقل سه سال سابقه کار و بر اساس ضرایب تعیین شده در اسناد فراخوان، داشتن کلیه شرایط عمومی و اختصاصی احراز صلاحیت براساس قانون معادن و قانون اصلاح آن و نیز آئین نامه های اجرایی آن و دستورالعمل های مربوطه، توانمندی مالی و یا امکان مشارکت با شرکت های توانمند خارجی و بنگاه های مالی و اقتصادی داخلی و خارجی از جمله شرایط متقاضیان نام برده شد.

علاوه بر این تاکید شد که متقاضیان متعهد هستند که عملیات اکتشاف و راه اندازی معادن مذکور را طبق برنامه زمان بندی و مدت تعیین شده در اسناد قرارداد و با رعایت کلیه موازین علمی و تخصصی و با رعایت مقررات ایمنی، حفاظت فنی و محیط زیست به انجام برسانند.

بلوک های یاد شده این فراخوان؛ در استان های فارس (2 بلوک)، کرمان (6 بلوک)، هرمزگان (یک بلوک) کرمان- هرمزگان (5 بلوک) و کرمان-یزد (یک بلوک) واقع شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 42274