گروه معادن مس
 
مس سونگون زمانی موفق تر خواهد شد که یک واحد ذوب نیز در کنار آن فعالیت کند
گروه معادن >مس - امام جمعه تبریز تاکید کرد: مس سونگون زمانی موفق تر خواهد شد که یک واحد ذوب نیز در کنار آن فعالیت کند و چنین نباشد که برکات آن، شهرهای جنوبی کشور را هم شامل شود.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، روز دوشنبه در دیدار مدیران بخش های مختلف مس سونگون ورزقان ضمن ابراز رضایت از گزارش عملکرد مس سونگون ابراز داشت: در اولین فرصت به سونگون می آیم و از بخش های مختلف آن بازدید می کنم.

امام جمعه تبریزبر ضرورت اطلاع رسانی فعالیت های این مجتمع تاکید کرد و ادامه داد: متاسفانه این مجموعه علیرغم اقدامات بسیار خوبی که انجام داده برای مردم استان شناخته شده نیست و بهتر است بیش از پی در این زمینه اقدام شود.

وی تاکید کرد: مس سونگون زمانی موفق تر خواهد شد که یک واحد ذوب نیز در کنار آن فعالیت کند و چنین نباشد که برکات آن، شهرهای جنوبی کشور را هم شامل شود.

وی از قطع ارسال مس به کرمان و استان های دیگر ابراز خرسندی و خاطرنشان کرد: رویکرد صادرات محوری در سونگون، یکی از بهترین سیاست های اتخاذی توسط مدیریت آن است و امیدوار استمرار داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه مجتمع عظیم مس سونگون مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: اشتغالزایی برای بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در این مجموعه، برکت برای استان به همراه دارد و کمک حال اقتصاد کشور است.

وی ادامه داد: مس سونگون با فعالیت های خود هم در حوزه اشتغال و هم در حوزه تولید، خوش درخشیده و آمار کشفیات و صادرات این مجموعه بسیار خوشحال کننده است.

وی گفت: جای افتخار است که مس سونگون، فعالیت هایی را در ارتباط با کشف معادن جدید آغاز کرده و امیدوارم با کشف معادن جدید، به ظرفیت معدنی استان افزوده شود.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری با تشریح مهم ترین الزامات اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: فرهنگ مصرف داخلی باید با افزایش تولید به شرط بهبود کیفیت همراه باشد که در این صورت می توان در راستای تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

وی افزود: دستگاه های دولتی، سازمان ها، وزارتخانه ها باید استفاده از هرگونه کالای خارجی را به شرط بهبود کیفیت تولیدات داخلی ممنوع اعلام کنند و در تحقق این مهم نیز مصمم باشند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: 42267
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان