گروه صنایع معدنی فولاد
 
تعدیل منفی ۴۱ درصدی یک فولادی منجر به توقف نماد شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - آهن و فولاد ارفع درخصوص تعدیل منفی ۴۱ درصدی پیش بینی درامد هرسهم اقدام به شفاف سازی کرد و با توجه به ابهامات حداکثر به مدت ۲ روز کاری متوقف شد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت اهن و فولاد ارفع با سرمایه 299.4 میلیارد تومانی درخصوص تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم اقدام به شفاف سازی کرد.

براین اساس،در پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 96 ، میزان سود هر سهم در گزارش قبلی "ارفع" 141.1 میلیارد تومان پیش بینی شده بود اما در گزارش جدید این سود با تعدیل منفی 41 درصدی همراه و با کاهش به 83.9 میلیارد تومان رسیده است،

از این رو،این شرکت فرابورسی پیش بینی کرد حداقل 94 درصد مقادیر در آخرین براورد محقق و در کنار آن معادل 100 درصد مبالغ پیش بینی شده فروش تحقق یابد.بنابراین فعالیت عملیاتی شرکت تاثیر قابل توجهی در سود خالص پیش بینی شده نخواهد گذاشت.

همچنین علت اصلی کاهش سود خالص پیش بینی شده ناشی از تغییرات نرخ ارز از 3989 تومان به ازای هر یورو و با نرخ مبادلاتی در انتهای شهریور ماه نسبت به نرخ یورو در آذر ماه با نرخ 4255 تومان است که هزینه تفاوت نرخ ارز و اثر آن بر سود خالص شرکت در 3 ماهه منتهی به آذر ماه معادل 57.3 میلیارد تومان است.

در این راستا،به استناد ماده 12 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس اعلام شد: با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف و ناشر موظف به رفع ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده است.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب: 42257
 
مرجع : بورس پرس