گروه صنایع معدنی فولاد
 
ارزانی خبر داد:
صادرات بیش از ۸۳۰ هزار تنی فولاد هرمزگان در ۹ ماهه امسال
سهم 8.1 درصدی فولاد هرمزگان از تولید فولاد خام کشور
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: سهم فولاد هرمزگان از تولید فولاد خام کشور در هشت ماهه امسال به 8.1 درصد رسید. در پایان سال قبل این سهم به 7.9 درصد رسیده بود.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی ماین نیوز به بندرعباس، فرزاد ارزانی در نشستی خبری در محل کارخانه فولاد هرمزگان در بندرعباس اظهاراتی را مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیرند:

- سهم فولاد هرمزگان از تولید فولاد خام کشور در هشت ماهه امسال به 8.1 درصد رسید. در پایان سال قبل این سهم به 7.9 درصد رسیده بود.

- فولاد هرمزگان در سال جاری تاکنون پنج رکورد تولیدی مهم را به ثبت رسانده است. رکورد تولید تختال ماهیانه به میزان 129 هزار و 85 تن در فروردین ماه، تولید آهن اسفنجی به میزان 151 هزار و 638 تن در اردیبهشت ماه، ذوب تخلیه شده از کوره‌ها به میزان 45 عدد در دی ماه، ذوب ریخته‌گری شده به میزان 47 عدد در دی ماه و تولید تختال روزانه به میزان 5610 تن در دی ماه.

- در 9 ماهه امسال فولاد هرمزگان در حوزه بومی سازی و ساخت داخل قطعات عملکرد موفقی داشته بطوریکه درصد قطعات بومی سازی و ساخت داخل از سال 90 تا امسال به 35 درصد رسید. هزینه قطعات ساخته شده در داخل در 9 ماهه امسال 190 میلیارد ریال بوده که اگر این قطعات قرار بود از خارج تامین شوند هزینه تامین آنها بالغ بر 475 میلیارد ریال می‌شد و به این ترتیب صرفه‌جویی در حدود 285 میلیارد ریال حاصل شده است.

- 75 درصد از کل سفارشات خرید فولاد هرمزگان را مواد اولیه مانند گندله تشکیل می‌دهد که بیشتر هم از معادن استان کرمان تامین می‌شوند.

- در 9 ماهه امسال از کل فروش فولاد هرمزگان بیش از 832 هزار تن مربوط به فروش صادراتی و حدود 385 هزار تن مربوط به فروش داخلی بود. مجموع فروش هم بالغ بر 1.2 میلیون تن شد.

- در زمینه اجرای پروژه توسعه‌ای افزایش ظرفیت تولید فولاد هرمزگان از 1.5 به 3 میلیون تن در حال تکمیل ضمائم فنی و بازرگانی قرارداد و بازنگری و ارسال بخشی از پیوست‌های موجود در قرارداد هستیم.

- فولاد هرمزگان هم‌اکنون 3715 نفر نیروی کامل شامل امانی و پیمانکاران دارد. 75 درصد از این تعداد بومی هستند. اشتغال غیرمستقیم فولاد هرمزگان در بخش‌های بالادستی و پایین دستی نیز بالغ بر 40 هزار نفر است.

گزارش از خبرنگار اعزامی ماین نیوز به بندرعباس استان هرمزگان علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 42179