گروه صنایع معدنی فولاد
 
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد؛
رشد ۳.۷ درصدی تولید فولاد خام در نوامبر ۲۰۱۷
گروه صنایع معدنی >فولاد - عصر فولاد انجمن جهانی فولاد، گزارشی از عملکرد ۶۶ فولادساز بزرگ دنیا را در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ ارائه داد. بنا به این گزارش، میزان تولید فولاد خام در زمان یاد شده، حدود ۱۳۶.۳ میلیون تن گزارش شده است که این حجم تولید در مقایسه با نوامبر سال ۲۰۱۶، در حدود ۳.۷ درصد رشد داشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، میزان تولید فولاد خام در کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، برزیل، ایالات متحده و ترکیه در نوامبر سال جاری نشان می‌دهد که تولید فولاد خام در کشور چین به‌عنوان بزرگترین فولادساز بزرگ جهان و در مدت زمان یاد شده سال ۲۰۱۷، بیش از ۶۶ میلیون تن گزارش شده است. این میزان تولید نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۶، افزایش ۲.۲ درصدی را نشان می‌دهد. ژاپن نیز در مقاوم دومین تولیدکننده بزرگ فولاد خام دنیا، در نوامبر ۲۰۱۷، معادل ۸.۷ میلیون تن فولاد تولید کرد که این حجم از تولید نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۶، افزایش یک درصدی داشته است.

گفتنی است که با توجه به آمار ارائه شده از سوی این سازمان، تولید فولاد خام در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در مسیر افزایش قرار گرفته است به طوری که ایتالیا در ماه نوامبر ۲۰۱۷، حدود ۲.۲ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶، افزایش ۳.۳ درصدی داشته است. همچنین اسپانیا نیز تولید ۱.۳ میلیون تن فولاد در نوامبر ۲۰۱۷ را برای خود ثبت کرد و درنتیجه آن رشد ۱۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن، به خود اختصاص داد. البته باید خاطرنشان ساخت که آمار تولید در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، افزایشی نبود. برای نمونه فرانسه در رده کشورهایی قرار گرفت که میزان تولید فولاد خام آن در مدت زمان مورد بحث کاهشی بود. این کشور در مجموع ۱.۲ میلیون تن فولاد خام در نوامبر ۲۰۱۷ تولید کرد که ۸.۷ درصد نسبت به نوامبر ۲۰۱۷ کاهش نشان می‌دهد.

در این گزارش، تولید فولاد خام ترکیه در نوامبر ۲۰۱۷، حدود ۳.۱ میلیون تن گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶، رشد ۷ درصدی داشته است. ایالات متحده نیز در نوامبر ۲۰۱۷، معادل ۶.۷ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با ماه نوامبر ۲۰۱۶، رشد ۸.۵ درصد را به خود اختصاص داده است. تولید فولاد خام برزیل برای نوامبر ۲۰۱۷ نیز ۳ میلیون گزارش شد که نسبت به نوامبر ۲۰۱۶ به میزان ۱۵.۳ درصد افزایش یافت.

توجه به این نکته جالب است که در این گزارش، نسبت استفاده از ظرفیت تولید فولاد خام در ۶۶ کشور طی نوامبر سال ۲۰۱۷، حدود ۷۰.۷ درصد گزارش شده است. این آمار تولید نسبت به نوامبر سال ۲۰۱۶، رشد ۱.۵ درصدی را به خود اختصاص داده است. همچنین باید افزود که این رشد در قیاس با اکتبر ۲۰۱۷ نیز حدود ۲.۲ درصد گزارش شده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 41992
 
مرجع : پایگاه خبری بورس کالای ایران