گروه معادن فلزات گرانبها
 
توضیحات شركت طلای زرشوران درباره یک خبر
گروه معادن >فلزات گرانبها - شركت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران توضیحاتی را درخصوص گزارش اخیر یکی از خبرگزاری‌ها درباره وضعیت این شرکت که در ماین نیوز نیز بانشر شد، ارائه کرد.
به گزارش ماین نیوز، متن کامل توضیحات شركت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران به شرح زیر است:

با سلام؛

در پي درج خبری با عنوان "نگرانی از شرايط برگزاری مناقصات معدنی/ابهام در مناقصه طلای زرشوران" توضیحاتی به شرح زیر ارائه می‌شود:

۱- در بخشی آن خبر آمده است كه "مسوولان ایمیدرو و شركت زرشوران پاسخی ارائه نداده‌اند" ضمن رد این موضوع اعلام می‌شود كه خبرنگار مربوطه (خبرگزاری مهر) هیچگونه تماسی با شركت گسترش صنایع و معادن زرشوران و ایمیدرو نداشته‌اند و این ادعا، قویا تكذیب می‌شود.

۲- با توجه به خلع ید شركت پیمانکار قبلی، طبیعی است كه مدیریت به منظور جلوگيری از توقف توليد و تبعات حاصل از آن، نمی‌تواند فعالیت معدن را متوقف كند. از طرفی به منظور صیانت از شرایط اشتغال نیروی انسانی، از نزدیكترین شركت پیمانکار كه در آن محدوده جغرافیایی فعال بوده، تا انتخاب پیمانكار جدید، استفاده كرده است. شهریور ماه نیز مهدی قدمی مدیرعامل پیشین این شرکت، سرپیچی و ناتوانی پیمانکار قبلی در وظایف محوله حتی پیش از سال جاری در معدن و همچنین به تعویق انداختن حقوق کارگران انتقاد کرده بود.

۳- اما لازم به توضیح است كه فرآیند انتخاب پیمانکار دقیقا مطابق قانون برگزاری مناقصات و با نظارت نماينده بازرسی كل كشور و حراست و پس از فراخوان عمومی از طريق روزنامه‌های كثيرالانتشار برگزار می‌شود و در حال حاضر انتخاب آن در مرحله ارزیابی كیفی است. خاطر نشان می‌سازد كه هنوز حتی ليست كوتاه پيمانكاران تهيه نشده لذا هيچ ابهامی وجود ندارد كه شفاف‌سازی صورت پذيرد. بديهی است كه پس از انجام ساير مراحل قانونی و اتمام فرآيند مناقصه‌گزاری، پيمانكار حائز امتیاز و برنده، اعلام خواهد شد.

در پایان لازم است یادآوری شود که دفاع از عملکرد پیمانکار قبلی با وجود مشکلاتی که برای تولید معدن و همچنین کارگران و نیروی شاغل پدید آورده جای سوال دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 41840