گروه صنایع معدنی سیمان
 
در نشست مشترک رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با هیات تجاری ترکیه:
احتمال واگذاری پروژه سیمان سمنگان
گروه صنایع معدنی >سیمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از احتمال واگذاری صد درصدی پروژه سیمان سمنگان وجود دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، یحیی نیکدل در نشست خبری که با حضور هیئت تجاری و سرمایه گذاری ترکیه در بجنورد برگزار شد افزود : پیشنهادهایی به آستان قدس و سرمایه گذار اصلی این پروژه داده شده است تا بر اساس این پیشنهادها در صورت وجود سرمایه گذار دیگرصددرصد پروژه واگذار یا با حضور سرمایه گذار جدید کار به شکل مشارکتی انجام شود.

نیکدل با بیان این که 51 درصد پروانه های بهره برداری معادن مربوط به این پروژه است، گفت: بر همین اساس در پیش بینی همکاری با ترکیه، پیشنهاد واگذاری پروژه سیمان سمنگان هم مطرح شده است و احتمال واگذاری این پروژه وجود دارد.
وی در زمینه گشایش نیافتن ال سی و مشکلات احتمالی نقل و انتقال پول به کشور ترکیه، ادامه داد: در حال حاضر بانک ملت در ترکیه شعبه دارد و مبادلات مالی فولاد اسفراین به ترکیه را انجام می دهد و مشکلی در این باره وجود ندارد.
نیکدل هدف از دعوت هیئت تجاری ترکیه به استان را معرفی ظرفیت و قابلیت های استان در بخش های صنعت، معدن، گردشگری، کشاورزی، حمل و نقل و تمام فرصت های سرمایه گذاری و افزایش مراودات تجاری ذکر و اعلام کرد: انجمن موسیاد ترکیه مجموعه هایی فعال در تمام دنیا دارد و با همکاری کنسولگری ترکیه در مشهد امکان این همکاری با استان فراهم شده است.
وی ادامه داد: در دو روز اقامت این هیئت در استان برنامه های منظم و متنوعی برای هیئت پیش بینی شد که شامل برگزاری نشست با اتاق بازرگانی استان و نمایندگان بخش خصوصی، نشست مشترک با اعضای کارگروه صادرات و ستاد سرمایه گذاری استان در استانداری، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در استان، معرفی فازهای یک و دو آلومینای جاجرم، معرفی ظرفیت های معدنی، کشاورزی، صنایع بسته بندی، انرژی های پاک و حوزه گردشگری است.
وی با بیان این که تأمین مواد اولیه پوشاک به دلیل تولید این مواد شامل پشم و ابریشم در استان و همکاری در زمینه تولید پوشاک از دیگر موضوع های مطرح شده در این دیدار است اضافه کرد: سرمایه گذاری در حوزه شهری ، ادامه اعزام و پذیرش هیئت از ترکیه و پیشنهاد خواهر یا برادر خواندگی بین بجنورد و یکی از شهرهای ترکیه از موارد مطرح شده در این نشست های دو روزه بوده است.
وی همچنین از امضای تفاهم نامه همکاری با بخش خصوصی در این دو روز خبر داد.
رئیس هیئت مدیره شرکت موسیاد نیز در این نشست، سفر به خراسان شمالی را پر بار خواند و افزود: از مناطق ویژه اقتصادی استان بازدید شد و بزرگی و وسعت پروژه مورد بررسی قرار گرفت و اطلاعاتی شامل قیمت زمین، ساختمان و میزان سرمایه گذاری جمع آوری شد.
«گوهرچین» بیان کرد: اطلاعات به دست آمده و فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های دو جانبه در جلسه ای با حضور هیئت مدیره این شرکت بررسی و نتایج به استان اعلام می شود.
وی هدف از این اعزام و مراودات تجاری آینده را مستحکم کردن ارتباطات و فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری ذکر و اعلام کرد: فعالیت های تجاری با شرکت آرتان واقع در خراسان شمالی آغاز شده است و قراردادهای دیگری هم در آینده منعقد می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب: 41835
 
مرجع : شاتا