گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
استاندار اردبیل خواستار تسریع در اتمام عملیات مطالعاتی و آغاز اکتشافی معادن شد
گروه اكتشاف و زمين شناسي - استاندار اردبیل در جلسه بررسی وضعیت پهنه های معدنی استان در تهران، ضمن اعلام حمایت قاطع از سرمایه گذاران پهنه های معدنی استان خواستار تسریع در اتمام عملیات مطالعاتی و آغاز اکتشاف معادن شد.
 
به گزارش ماین نیوز، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل از مدیران ارشد دو شرکت بزرگ سرمایه گذاری معادن خاورمیانه، ایمیدرو(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) و میدکو(شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه) خواست علاوه بر اکتشاف معادن برای ایجاد صنایع پایین دستی معدنی در استان اردبیل نیز برنامه ریزی نمایند.

نمایندگان دو شرکت ایمیدرو و میدکو فعالیت های انجام شده توسط این دو شرکت سرمایه گذاری در پهنه های معدنی تحت اختیار را تشریح کرده، گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی خود ارائه نمودند.

این سرمایه گذاران از تلاش های عوامل خود و تجهیز پهنه ها به دستگاه های حفاری مدرن و انجام نمونه برداری های متعدد و رسیدن هر دو پهنه به نقاط امیدبخش خبر دادند.

از 20 پهنه معدنی شناخته شده کشور 3 پهنه در استان اردبیل واقع شده اند که توسط سه شرکت سرمایه گذاری غیر دولتی از سال 93 عملیات اکتشاف آنها آغاز گردیده است.

شرکت ایمیدرو سرمایه گذار پهنه قزل اوزن به وسعت 2000 کیلومتر مربع و شرکت میدکو سرمایه گذار پهنه قره سو-سبلان به وسعت 1969 کیلومتر مربع هستند. پهنه معدنی باغروداغ هم با سرمایه گذاری شرکت صنایع و معادن کوثر به وسعت 783 کیلومتر مربع در استان اردبیل فعال است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 41760
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان