طلا پایین ۱۲۵۰ دلار ایستاد

خبرگزاری ايسنا , 22 آذر 1396 ساعت 13:02

طلا پس از این‌که روز گذشته به پایین‌ترین رکورد پنج ماه اخیر سقوط کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه‌ گذاران منتظر نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا بودند، ثابت ماند.


به گزارش ماین نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۲۴۳.۷۸ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۲۳۵.۹۲ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت از ۲۰ ژوییه بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۳ درصد افزایش یافت و در ۱۲۴۵.۶۰ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۵.۲۰ دلار یا ۰.۴ درصد کاهش، در ۱۲۴۱.۷۰ دلار بسته شد.

بازار سهام آمریکا، بازده اوراق خزانه و دلار روز چهارشنبه با کاهش روبرو شدند.

بازارها در معاملات روز جاری به نتایج نشست بانک مرکزی آمریکا و نشانه‌هایی درباره افزایش بیشتر نرخ‌های بهره در آینده متمرکز شدند. انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست ماه جاری، نرخ‌های بهره را افزایش دهد.

نرخ‌های بهره بالاتر آمریکا از ارزش دلار پشتیبانی کرده و در مقابل، قیمت طلا را که سوددهی ندارد، تحت فشار قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون تحت تاثیر صعود ارزش دلار، بیش از دو درصد کاهش داشته است. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز انتظار دارد طلا تا مرز ۱۲۵۰ دلار بهبود پیدا کند اما مجددا سقوط کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵.۷۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۷۸.۲۰ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۰۱۰.۵۰ دلار ایستاد.


کد مطلب: 41751

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/41751/طلا-پایین-۱۲۵۰-دلار-ایستاد

ماین نیوز
  http://www.minews.ir