گروه صنایع معدنی سیمان
 
اتابک در گفت‌وگو با ماین نیوز:
ادعای آقای عسگراولادی درباره کیفیت سیمان ایران صحت ندارد
بدون حمایت سیاسی حل مشکل صادرات به عراق غیرممکن است
گروه صنایع معدنی >سیمان - رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران با اشاره به صحبت‌های اسدالله عسگراولادی درباره کیفیت پایین سیمان تولیدی کارخانه‌های داخلی گفت: بهتر است ایشان قبل از اظهارنظر فنی با متخصصان این حوزه صحبت کنند.
 
محمد اتابک در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز تصریح کرد: آقای عسگراولادی در تجارت به ویژه تجارت خشکبار شناخته شده و تاجر خوشنامی هستند اما بهتر است قبل از آنکه درباره موضوع سیمان اظهارنظر فنی کنند با متخصصان آن حوزه صحبت کنند. ایشان اطلاعاتی درباره استانداردها‌ی روسیه ندارند. ما استانداردهای روسیه را برای بسیاری از کارخانه‌های سیمان کشور با موفقیت دریافت کرده‌ایم. نمی‌شود تنها روی یک قسمت که شرایط خوبی ندارد، درباره تمام سیمان کشور قضاوت کرد. ضمن آنکه استانداردهای اخذ شده خلاف آن چیزی است که آقای عسگراولادی ادعا کرده‌اند. کار ایشان بیشتر تجارت است و کار فنی انجام نداده‌اند.

گفتنی است، اسدالله عسگراولادی چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به برگشت خوردن سیمان صادراتی ایران به روسیه مدعی پایین بودن کیفیت سیمان تولیدی کارخانه‌های داخلی شده بود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درباره آخرین وضعیت مشکل صادرات سیمان ایران به عراق نیز گفت: متاسفانه مشکل محدودیت صادرات سیمان ایران به عراق هنوز حل نشده است. این مشکلی است که باید دولت آن را حل کند. انتظار صنعت از دولت این است که پروتکل‌های سیاسی با یک پروتکل اقتصادی همراه شده و بتوانیم از حداقل مزایایی مانند همسایگان خود برخوردار باشیم، نه آنکه برای سیمان ایران تعرفه ایجاد شود. البته رقابت منفی بین کارخانه‌های سیمان ایران هم در بازار عراق کار درستی نبوده و نباید انجام شود. متاسفانه این تعرفه تنها برای سیمان ایران لحاظ شده است. باید دیپلماسی ما در این باره فعال‌تر باشد.

اتابک در واکنش به این اظهارنظر خبرنگار ماین نیوز درباره اینکه خیلی بد است که با وجود کمک‌های بی‌شائبه ایران به عراق برای سرکوب داعش، دولت عراق چنین سیاستی را در قبال سیمان صادراتی ایران اتخاذ کرده است، گفت: دقیقا همینطور است.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب: 41603