گروه معادن زغال‌سنگ
 
استاندار خراسان جنوبی:
"خراسان جنوبی" خاستگاه اصلی معادن زغال‌سنگ کشور است
گروه معادن >زغال‌سنگ - استاندار خراسان جنوبی گفت: خاستگاه اصلی معادن زغال‌سنگ کشور خراسان جنوبی است چراکه بیش از ۵۵درصد از کنسانتره زغال‌سنگ در این استان تولید می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدمهدی مروج‌الشریعه شب گذشته در جلسه مشترک رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، سرکنسول پاکستان مسئول امور کنسولی سفارت تاجیکستان و دبیر دوم سرکنسولگری افغانستان اظهار داشت: خراسان جنوبی ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های معدن، کشاورزی، تجارت و صنعت حمل‌ونقل برای گسترش همکاری‌ها با کشورهای منطقه دارد.

وی افزود: بیش از 36 نوع ماده معدنی در استان موجود است که اخیراً معادن غنی لیتیم نیز در بخش‌هایی از استان شناسایی شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: خاستگاه اصلی معادن زغال‌سنگ کشور خراسان جنوبی است چرا که بیش از 55 درصد از کنسانتره زغال‌سنگ در این استان تولید می‌شود.

مروج‌الشریعه بیان کرد: برخی محصولات کشاورزی همچون عناب و زرشک خاص این استان است و در حال حاضر بیش از 95 درصد تولید این دو محصول در کشور از مزارع و باغات این استان تأمین می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: استان خراسان جنوبی یک کلکسیون کامل از گیاهان دارویی است.

رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در منطقه شرق کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: گسترش آموزش، بهداشت و خدمات معیشتی و حقوقی از مهمترین فعالیت‌های کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان است.

موگلتاز ودای مامو افزود: به‌عنوان یک نماینده رسمی جامعه بین المللی در امور پناهندگی باید اذعان کنم حمایت دولت و ملت ایران از پناهندگان به این کشور، در مقایسه با سایر کشورها بسیار چشمگیرتر است که باید بابت این موضوع از همه مسئولان این بخش تشکر کنم.

در ادامه این نشست سرکنسول پاکستان، مسئول امور کنسولی سفارت تاجیکستان و دبیر دوم سرکنسولگری افغانستان نیز در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در همایش سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال، محورهای مشترک توسعه‌ای استان را مورد تأکید قرار دادند و اظهار امیدواری کردند تا در این نشست بتوانند زمینه گسترش فعالیت‌های اقتصادی را با استان خراسان جنوبی فراهم کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب: 41589
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم