گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
جانمایی بلوک های ۱۵گانه اکتشافی ایمیدرو اعلام شد
گروه اكتشاف و زمين شناسي - جانمایی بلوک های 15گانه اکتشافی ایمیدرو با هدف کمک به متقاضیان در جهت شناخت بیشتر پهنه ها، اعلام شد.
 
به گزارش ماین نیوز، در نقشه به پیوست جانمایی 15 پهنه به فراخوان گذاشته شده؛‌ مشخص شده است. طبق راهنمای این نقشه،‌ پهنه یک در سمت چپ و پهنه 7 در بالادست پهنه بهرام گور (آبی رنگ) مشخص شده اند. به طوری که در نیمه چپ نقشه تنها پهنه های یک، 9 و 7 واقع شده و پهنه های، 2، 3، 4، 5، 6، ‌8، 10، 11، 12، 13،‌14 و 15 در نیمه راست نقشه قرار گرفته اند. علاوه بر این در حاشیه نقشه نیز مختصات جغرافیایی پهنه ها مشخص شده اند.

این فراخوان که در واقع از نخستین دستاوردهای برنامه اکتشاف ایمیدرو در سطح 250هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور رونمایی می کند، در جهت جذب سرمایه برای مشارکت در اکتشاف و بهره برداری از بلوک های پانزده گانه پهنه اکتشافی آباده-جازموریان است. در این پهنه ها 5هزار کیلومتر مربع به عنوان مناطق امید بخش معرفی شده است که دارای پتانسیل مواد معدنی همچون آهن، کرومیت، طلا، مس و سرب و روی برای اکتشاف و سپس بهره برداری هستند.

بلوک های یاد شده در استان های فارس (2 بلوک)، کرمان (6 بلوک)، هرمزگان (یک بلوک) کرمان- هرمزگان (5 بلوک) و کرمان-یزد (یک بلوک) واقع شده اند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 41556