گروه صنایع معدنی فولاد
 
تحلیل یک کارگزاری از آخرین آمار تولید و فروش ذوب آهن
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت فرابورسی ذوب آهن آمار تولید و فروش یک ماه گذشته و ۸ ماه سال را منتشر کرد که یک کارگزاری هم تحلیلی از این گزارش ارایه کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت ذوب آهن اصفهان که با سرمایه 3.3 هزار میلیارد تومانی در فرابورس حضور دارد ، با توجه به پیش بینی سود 5 ریالی هر سهم و قیمت 80 تومانی هر سهم ، دارای نسبت P/E بیش از 160 مرتبه ایی است.

"ذوب" که نتوانسته مانند دیگر شرکت های گروه فلزات با رشد قیمت طی هفته های اخیر روبرو شود، آمار تولید و فروش یک ماه گذشته و 8 ماه سال را منتشر و بهاره حیدری مقدم از کارگزاری بانک توسعه صادرات هم در تحلیلی اعلام کرد این شرکت در آبان موفق به فروش 538 میلیارد تومان انواع محصول شده که معادل 13 درصد از بودجه کل است.

همچنین مجموع کل فروش شرکت از ابتدای سال تا ماه گذشته به 2498 میلیارد تومان رسیده که معادل 59 درصد از بودجه بوده و ذوب آهن برای اینکه بخواهد بودجه را به صورت کامل محقق سازد، باید تا پایان سال مالی، 1708 میلیارد تومان دیگر فروش داشته باشد.

کل مبلغ فروش شرکت در سال مالی گذشته 3337 میلیارد تومان بود و پیش بینی سال جاری هم 4206 میلیارد است. در این میان نرخ فروش محصولات در شهریور با جهش قیمتی حدود 17 درصدی در تیرآهن و میلگرد و 33 درصدی در محصولات فرعی همراه بود که پس از آن در ماه های مهر و آبان نیز موفق به فروش محصولات خود تقریبا در همان محدوده قیمتی شده است.

نرخ فروش تیرآهن و میلگرد در آبان ماه 34 و 49 درصد از نرخ پیش بینی شده در بودجه بالاتر می باشد. اما نرخ فروش محصولات فرعی شرکت نسبت به پیش بینی بودجه 42 درصد پایینتر است.انتهای پیام
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: 41554
 
مرجع : بورس پرس