گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
نایب رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان‌رضوی:
عمر ماشین آلات معدن در خراسان‌رضوی بالای ۲۰ سال است
گروه تجهيزات و ماشين آلات - نایب رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: متوسط عمر ماشین آلات بهره‌برداری از معادن در خراسان رضوی بالای ۲۰ سال است.
 
به گزارش ماین نیوز، غلامرضا نازپرور اظهار داشت: اگر دستورالعمل استفاده از ماشین آلات خارجی فرسوده اجرایی شود مشکل زیادی از معدن‌کاران در خراسان‌رضوی برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: ماشین آلات مورد استفاده بهره‌برداران معادن در خراسان رضوی بسیار فرسوده بوده و علاوه بر این بخشی که نوسازی شده نیز از شرکت‌های چینی خریداری شده‌اند که به اندازه‌ای که باید کیفیت ندارند.

نایب رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه ماشین آلات بهره‌برداری از معدن معمولا قیمت‌های بالایی داشته و ممکن است یک بولدوزر بین 700 تا 800 میلیون تومان قیمت داشته باشد می‌توان از ماشین‌های دست دوم زیر 5 سال کارکرد شرکت‌های معتبر اروپایی استفاده کرد؛ تا بهره‌وری را بالاتر ببرد.

نازپرور با بیان اینکه متوسط عمر ماشین آلات معدنی در خراسان رضوی حدود 20 سال است، تأکید کرد: با توجه به وضعیت کنونی دستورالعمل ورود ماشین آلات دست دوم خارجی که قیمت مناسب‌تری داشته و معدن‌کاران می‌توانند آنها را خریداری کنند راهکاری است که به بهبود وضعیت ناوگان این بخش کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: باید در نظر گرفت که پیشرفت تکنولوژی برای بهبود عملکرد در حوزه معدن به ویژه در خراسان رضوی که معدن یکی از بخش‌های اقتصادی فعال در خراسان رضوی دارای اهمیت بسیار بالایی است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب: 41546
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم