گروه معادن
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اعلام کرد
فعال شدن ۴ معدن با ذخیره ۴۰۰ هزار تن در جنوب کرمان
گروه معادن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: در دولت تدبیر و امید 4 معدن در شهرستان قلعه گنج فعال شده که ذخیره‌ای قطعی بالغ بر 400 هزار تن و ذخیره احتمالی بالای یک میلیون تن انواع سنگ‌های آهن، مس، منگنز و کرومیت را دارند.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود اسکندری نسب اظهار کرد: با تلاش این سازمان طی چهار ساله اخیر در دولت تدبیر و امید در شهرستان قلعه گنج که اکنون شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور است، شاهد پیشرفت 100 درصدی در حوزه معدن و صنایع معدنی هستیم.

وی تصریح کرد: فعالیت 3 کارخانه در حال ساخت صنایع معدنی با سرمایه گذاری 2805 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 223 نفری نیز از خدمات دولت در این شهرستان است. همچنین در همین مدت یک کارخانه صنایع معدنی با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 30 نفر نیز به بهره برداری رسیده و در حال فعالیت است.


اسکندری بیان کرد: در حوزه صنعت نیز 25 جواز تأسیس که 78 درصد کل مجوزهای تاریخ شهرستان را شامل می شود، در همین مدت صادر شده که با افتتاح در آینده‌ای نزدیک برای 494 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهند کرد و 76 درصد کل اشتغال صنعتی شهرستان را شامل می شود.

وی افزود: در حوزه صنایع فعال نیز در دولت تدبیر و امید 4 کارخانه صنعتی به بهره برداری رسیده که با سرمایه گذاری 56 میلیارد ریالی برای 79 نفر اشتغالزایی مستقیم داشته اند و 83 درصد کل اشتغال صنعتی محقق شده شهرستان را شامل می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 41540
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا