گروه معادن مس
 
بی اچ پی بیلیتون پروژه ۲.۱ بیلیون دلاری میان-مدت توسعه مس را در دست بررسی دارد
گروه معادن >مس - شرکت معدنکاری بزرگ بی اچ پی در حال بررسی گزینه های بیشتری برای توسعه عملیات المپیک دم خود، در استرالیای جنوبی، است که که باعث افزایش شدید تولید مس این شرکت خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، شرکت معدنکاری بزرگ بی اچ پی در حال بررسی گزینه های بیشتری برای توسعه عملیات المپیک دم خود، در استرالیای جنوبی، است که که باعث افزایش شدید تولید مس این شرکت خواهد شد. این تصمیم گیری نتیجه این باور بی اچ پی ست که بازار مس در شش سال آینده با کسری ای ساختاری روبرو خواهد بود. رئیس دارایی المپیک دم، جکی مک گیل، روز سه شنبه توضیح داد که بی اچ پی یک رویکرد مبتنی-بر-گزینه های گوناگون سه مرحله ای را برای توسعه در المپیک دم ، که حاوی سومین ذخیره بزرگ مس جهان، انتخاب کرده است. نخستین مرحله، که هدف آن رفع موانع معدن و بهبود بخشیدن به بهره وری آن است، شامل توسعه معدن در ناحیه پر عیار جنوبی المپیک دم می شود. توسعه بخش جنوبی معدن هم اکنون در دست اقدام است و ظرفیت 230 هزار تن در سال به المپیک دم خواهد داد. حرکت توسعه به داخل ناحیه جنوبی معدن تا سال مالی 2023، که هنگامی ست که بی اچ پی انتظار دارد بازار مس وارد یک کسری ساختاری شود، عیار مس را به 3 درصد افزایش خواهد داد.

تمرکز میان-مدت بر گزینه توسعه ناحیه موجود معدنی ست، که شامل توسعه سریع در ناحیه پر عیار جنوبی معدن می شود. با انجام این مرحله توسعه تولید مس به 330 هزار تن افزایش خواهد یافت و المپیک دم به داخل نخستین چارک منحنی هزینه حرکت خواهد کرد. این مرحله مستلزم سرمایه گذاری ای 2.1 بیلیون دلاری ست، که 45 درصد از آن به توسعه معدن ارتباط دارد. در یک اسلاید ارائه شده توسط مک گیل در نشست خبری سرمایه گذاران بی اچ پی در آدلاید، او گفت که گزینه توسعه ناحیه موجود کنونی جنوب معدن در حال حاضر در مرحله مطالعه است و پس از کسب مصوبه هیأت مدیره اجرای پروژه در اواسط 2020 آغاز خواهد شد. هدف نخستین تولید افزایشی در اواخر 2021 به دست خواهد آمد و ارتقاء و تکمیل پروژه تا اواخر 2022 صورت خواهد پذیرفت. علاوه بر این پروژه، بی اچ پی در حال بررسی یک توسعه بزرگ—تحت عنوان پروژه توسعه المپیک دم—برای افزایش ظرفیت به بین 450 هزار تا 500 هزار تن در سال است. این پروژه به طور بالقوه شامل توسعه زیر زمینی بزرگ-مقیاس و نواحی معدنی سطحی جدید و احتمالاً فناوری هیپ لیچینگ خواهد بود. عملیات المپیک دم قرار است معادل 150 هزار تن مس در سال مالی 2018، با هزینه واحد حدوداً 2.10 دلار برای هر پوند، تولید کند. یک عملیات نگهداری ذوب بزرگ هم اکنون در حال انجام است و در دسامبر به پایان خواهد رسید.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 41527