گروه صنایع معدنی فولاد
 
ایمیدرو در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم انجام داد؛
راه اندازی کارخانه آهن اسفنجی میانه با تکنولوژی ایرانی پرد و آغاز عملیات اجرایی فاز اول اسکله پارسیان
گروه صنایع معدنی >فولاد - در یکصد روز اول دولت دوازدهم کارخانه آهن اسفنجی فولاد میانه با تکنولوژی ایرانی پرد در استان آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی پروژه اسکله پارسیان در فاز اول آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در یکصد روز اول استقرار دولت دوازدهم ۱۲ جلسه با شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی، سندیکاها و انجمن‌ها به منظور برطرف کردن چالش‌های بخش معدن و صنایع معدنی برگزار کرد.

تدوین نقشه راه دولت دوازدهم در توسعه و توانمند‌سازی معادن و صنایع معدنی با حضور خبرگان بخش معدن و صنایع معدنی نیز از دیگر اقدامات این سازمان توسعه‌ای در این مدت بوده است.

در این مدت مصوبه هیأت دولت در خصوص تخصیص بخشی از ۱.۵ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به توسعه معادن روستایی از طریق صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی به تصویب رسید.

در یکصد روز اول دولت دوازدهم کارخانه آهن اسفنجی فولاد میانه با تکنولوژی ایرانی پرد در شهرستان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن مورد بهره برداری قرار گرفت.

میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت این کارخانه، ۱۲۰ میلیون دلار بوده که با بهره‌برداری از این واحد ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم صاحب شغل شده اند.

میانگین خلوص آهن اسفنجی تولیدی این کارخانه ۹۵ درصد بوده که در برخی روزها به بیش از ۹۷ درصد رسیده است. در ساخت این کارخانه، ۳۰۰ شرکت داخلی مشارکت داشته‌اند و در اجرای آن از نیروهای بومی استفاده شده است.
انتخاب پیمانکار و شروع عملیات اجرایی پروژه اسکله پارسیان در فاز اول به ظرفیت ۹ میلیون تن تخلیه و بارگیری آن را به عنوان دیگر اقدام ایمیدرو می توان نام برد.

همچنین واحد احیای فولادی نیریز و واحدهای احیای سبزوار نیز در شرف راه اندازی هستند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب: 41520
 
مرجع : پایگاه اطلاع‌رسانی دولت