گروه صنایع معدنی فولاد
 
افزایش بازدهی خط تولید اسکین پاس شمارۀ ۲ نورد سرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - با حذف توقفات ناگهانی خط تولید واحد اسکین پاس شمارۀ ۲ ناحیۀ نورد سرد که منجر به پارگی ورق می شد، سرعت این خط تولید به میزان قابل توجهی افزایش یافت.
 
به گزارش ماین نیوز، کارشناس تعمیرات برق و اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط اسکین پاس و تمپرمیل در این خصوص گفت: همزمان با راه اندازی خط اسکین پاس ۲ یکی از مشکلات عمدۀ خط، وجود مشکلات متعدد در شبکۀ پروفی باس خط بود که با توجه به تعدد نقاط ارتباطی و حجم اطلاعات بالای این شبکه، امکان از دست رفتن اطلاعات و همچنین بروز توقف های پی درپی امری اجتناب ناپذیر بود که به علت پارگی های ورق و از دست رفتن شبکه، سرعت خط نیز تا ۶۰درصد سرعت نامی پایین می آمد.

عبدالله نصـــوحی در تـــشریح چــگونگی رفــع این مشکل گفت: با توجه به استاندارد نبودن شبکۀ پروفی باس و عدم امکان ردیابی شبکه به دلیل تعدد نقاط ارتباطی، ابتدا این شبکه به حالت استاندارد درآمد که درنتیجۀ آن تعدادی از نقاط ارتباطی به کارت جدیدی منتقل شد. ازآنجا که با استانداردسازی شبکه، هنوز مشکلات قطعی شبکه وجود داشت، امکان ردیابی شبکه با نرم افزار proficare فراهم گردید و بدین ترتیب مشکل فوق برطرف شد؛ به نحوی که تک تک نقاط ارتباطی بررسی و در پی آن نقاط ضعف و بحرانی شبکه استخراج گردید و با اطلاعات استخراج شده، اقدامات لازم انجام شد.

وی لوله کشی و تغییر مسیر کابل پروفی باس از روی سینی به داخل لوله، تعویض کانکتورهای پروفی باس در نقاط بحرانی و همچنین تغییر توپولوژی شبکه و کاهش متراژ کل کابل شبکه پروفی باس موجود را از مهمترین فعالیتهای انجام شده در این پروژه معرفی کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب: 41514
 
مرجع : شرکت فولاد مبارکه اصفهان