گروه معادن فلزات گرانبها
 
مکث طلای جهانی در مرز ۱۳۰۰ دلار
گروه معادن >فلزات گرانبها - طلا روز چهارشنبه در بحبوحه ضعف نسبی دلار آمریکا و تقاضا برای خرید این فلز به عنوان دارایی مطمئن اندکی افزایش یافت.
 
به گزارش ماین نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۵.۸۴ دلار رسید.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در فوریه تغییر چندانی نداشت و ۱۲۹۵.۴۰ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۳۰ سنت افزایش، در ۱۲۹۹.۲۰ دلار بسته شده بود.

طلا با وجود انتشار شماری از آمار اقتصادی در آمریکا از جمله پیشرفت برنامه اصلاحات مالیاتی و برگزاری جلسه تایید جروم پاول به عنوان رئیس آینده بانک مرکزی آمریکا در بازه محدودی معامله شد.

کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد نوع جدیدی از موشک بالستیک بین قاره‌ای را آزمایش کرده که می‌تواند به خاک آمریکا برسد. ریسک‌های ژئوپلتیکی تقاضا برای خرید دارایی‌های مطمئن مانند طلا را که در شرایط تلاطم بازارهای دیگر بهتر می‌تواند ارزش سرمایه را حفظ کند، تقویت می‌کند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، طلا پس از جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی افزایش چندانی پیدا نکرد که نشان می‌دهد در حال حاضر تقاضا برای خرید دارایی مطمئن تاثیر چندانی در پشتیبانی از قیمت این فلز ارزشمند ندارد و این فلز به طور عمده تحت تاثیر بازده اوراق قرضه آمریکا و شاخص دلار قرار دارد.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ دنبال می‌کند، ۰.۱ درصد کاهش یافت.

به گفته جان شارما اقتصاددان بانک ملی استرالیا، سرمایه‌گذاران در وضعیت انتظار و مشاهده قرار دارند و از بودن قیمت در محدوده ۱۲۷۰ تا ۱۳۰۰ دلار رضایت دارند. سرمایه‌گذاران انتظار دارند نرخ‌های بهره‌ آمریکا در دسامبر افزایش پیدا کند و منتظرند ماهیت لایحه اصلاحات مالیاتی آمریکا و جزییات آن مشخص شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۰۲۲.۵۰ دلار رسید، اما نزدیک به رکورد ۱۰۲۸.۷۰ دلار روز سه شنبه که بالاترین قیمت این فلز از فوریه سال ۲۰۰۱ بود، باقی ماند. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۶.۸۸ دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد کرد و در ۹۵۰.۴۰ دلار ایستاد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب: 41479
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا