گروه معادن سرب و روی
 
استاندار یزد، تسریع در بهره برداری معدن سرب و روی بهادران مهریز را خواستار شد
گروه معادن >سرب و روی - استاندار یزد روز دوشنبه در بازدید از بخش های مختلف معدن سرب و روی بهادران مهریز ، تسریع در روند بهره برداری کامل آن را مورد تاکید قرار داد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود زمانی قمی به اتفاق تعدادی از مدیران اجرایی استان و فرماندار مهریز با حضور در معدن سرب و روی بهادران با قدردانی از اقدام های انجام شده، پیگیری مسوولان برای بهره برداری کامل و رفع موانع را خواستار شد.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت این مجموعه به عنوان دومین معدن بزرگ سرب و روی دنیا افزود: تامین تمام زیر ساخت های معدن با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی استان باید با جدیت پیگیری شود.

زمانی قمی به تولید و اشتغال و نامگذاری امسال اشاره و بهره برداری از معدن سرب و روی مهدی آباد بهادران مهریز را تحقق توصیه های مقام معظم رهبری و کمک به اقتصاد مقاومتی عنوان نمود.

همچنین فرماندار مهریز و مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد بهادران این شهرستان در گزارشی به روند اجرای طرح ، کارهای انجام گرفته و برخی نیازها و مسائل آن اشاره و همکاری استاندار و مسوولان استان را خواستار شدند.
معدن مهدی آباد بهادران مهریز با 21 میلیون تن فلز محتوی روی، دومین ذخیره روی جهان معدن از لحاظ ذخایر معدنی محسوب می شود.

شروع عملیات اکتشاف این معدن از حدود 50 سال پیش آغاز شده بود و امید است با بهره برداری کامل آن بتوان نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مولد و مفید و همچنین ایجاد رونق اقتصادی استان یزد و شهرستان مهریز فراهم کرد.
معدن سرب و روی مهدی آباد بهادران در 100 کیلومتری جنوب شهر مهریز قرار دارد.

شهرستان مهریز با 50 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب: 41440
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا