گروه معادن سرب و روی
 
بازدید استاندار از دومین معدن بزرگ سرب وروی دنیا
گروه معادن >سرب و روی - زمانی قمی به منظور بررسی مشکلات معدن سرب و روی مهدی آباد بهادران به بهادران رفت .
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل مجتمع معدن سرب و روی مهدی آباد گفت:این مجتمع معدنی با ظرفیت تولید سالانه 800 هزارتن کنسانتره روی و 80 هزارتن کنسانتره سرب در سه مرحله طی 4 سال به بهره برداری کامل خواهد رسید و مرحله اول آن تا اواخر سال 97 با ظرفیت تولید 200 هزارتن کنسانتره روی به بهره برداری می رسد .

صفری افزود: طی 7 ماهه گذشته 12 مییلون تن باطله برداری درمحل این معدن شده است و قراراست عملیات ساخت واحدهای فرآوری آن نیز بزودی آغازشود.بازدید استاندار از دومین معدن بزرگ سرب وروی دنیا

وی تصریح کرد: این معدن با ذخیره زمین شناسی 716 میلیون تن 5 درصد روی دنیا را در خود جای داده است و با بهره برداری کامل ازآن دو چهاردهم درصد از روی دنیا در این مجتمع معدنی تولید خواهد شد .

مدیر عامل مجتمع معدن سرب و روی مهدی آباد اضافه کرد:برای تجهیز وبهره برداری کامل از این معدن به یک میلیون دلارسرمایه گذاری نیاز است و تاکنون افزون بر 150 میلیارد تومان برای راه اندازی آن هزینه شده است .

وی افزود:هم اکنون 500 نفر در این مجتمع معدنی فعالیت می کنند که این تعداد با بهره برداری کامل به بیش از هزار نفر خواهد رسید .

استاندار با مدیران اقتصادی خود ضمن بازدید از مراحل اجرایی این معدن در نشستی با مسئولان این مجتمع معدنی با اشاره به جایگاه و نقش مهم این معدن در تولید سرب و روی در کشور و ایجاد اشتغال در منطقه توجه به رفع موانع اجرایی این طرح را از اولویت های استان خواند.بازدید استاندار از دومین معدن بزرگ سرب وروی دنیا

زمانی قمی از مدیران استان خواست رفع مشکلات ونیازهای این مجتمع معدنی را در اولویت کاری خود قرار دهند .

زمانی قمی گفت :برای رفع مشکل تولید و ایجاد اشتغال همه دستگاهها باید با سرعت وارد عمل شده و فعالیت کنند و دستگاههای چون آب ، برق ومحیط زیست باید در این زمینه همراه باشند .

در این نشست برای رفع مشکل تامین آب ، برق و مسائل زیست محیطی این مجتمع معدنی تصمیم گیری شد .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 41438
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما