اصغرزاده :

ذخایر غنی طلا در زیر زمین خاک می‌خورند

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان , 1 آذر 1396 ساعت 12:48

مدیریت اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: ایران از جهت پتانسیل معادن طلا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اما از منظر اکتشاف و بهره برداری ضعیف است.


به گزارش ماین نیوز، علی اصغرزاده مدیریت اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اظهار کرد:در مجوز بهره برداری معادن زرشوران،ظرفیت 70 تا 80 تنی پیش بینی شده که اکتشافات جدید موجب شد تا یک ظرفیت 30 تنی به آن اضافه شده و اکنون، ذخیره طلای این معدن حدود 110 تن تخمین زده می شود.

وی در ادامه افزود:در حفاری های اخیر معدن زرشوران، شرکت حفاری از دانش روز دنیا استفاده کرده و توانست به این ظرفیت جدید دست پیدا کند.

اصغرزاده تصریح کرد:در دنیا ،ذخیره طلای یک معدن بیش از 100 تن را در کلاس جهانی ثبت می کنند و اکنون، زرشوران توانست برای اولین بار این رتبه را به دست آورد.

مدیریت اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اذعان کرد:ایران، از جهت پتانسیل معادن طلا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اما از جهت اکتشاف و بهره برداری ضعیف ،هستیم.

اصغرزاده در پایان تصریح کرد:در بررسی ها و اکتشافات اخیر،تعداد زیادی از پتانسیل های طلا درپهنه های معدنی کشف شده است که امیدواریم به زودی بتوانیم آنها را به مرحله استخراج برسانیم.


کد مطلب: 41378

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/41378/ذخایر-غنی-طلا-زیر-زمین-خاک-می-خورند

ماین نیوز
  http://www.minews.ir