گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان :
زلزله آسیبی به کارخانه‌های سیمان غرب کشور وارد نکرد
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن سیمان گفت: زلزله آسیبی به کارخانه‌های سیمان واقع در غرب کشور وارد نکرده و هم اکنون در این کارخانه‌ها قطعی برق و گاز نداریم.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان اظهار داشت: زلزله شب گذشته باعث قطع برق در غرب کشور شد و در نتیجه برق کارخانه‌های سیمان واقع در آنجا نیز قطع شد اما بعد از چند ساعت جریان برق مجدداً برقرار شد.

وی با بیان اینکه قطعی گاز در کارخانه‌های سیمان غرب کشور اتفاق نیفتاده است،‌ گفت: دو کارخانه سیمان در غرب واقع شده که در حال حاضر مشکلی در روند تولید آنها وجود ندارد.

وی همچنین در مورد موضوع تعیین قیمت مازوت برای کارخانه‌های سیمانی در آستانه روزهای سرد سا‌ل گفت: هنوز بخشنامه‌ای در این مورد صادر نشده اما بر اساس قانون کسب و کار در صورت قطع گاز، مازوت یارانه‌ای به کارخانه‌های سیمان اختصاص خواهد یافت.

شیخان تصریح کرد: بسیاری از کارخانه‌های سیمانی مطابق با میزان عرضه و تقاضا به تولید سیمان می‌پردازند و در این شرایط، مطرح کردن بحث عدم پرداخت یارانه مازوت به کارخانه‌ها به منظور مدیریت تولید و جلوگیری از تولید مازاد، منطقی نیست.

وی با اشاره به طلب 29 میلیون دلاری صنعت سیمان از وزارت نفت بابت صرفه‌جویی در مصرف گاز طی سال‌های قبل،‌ گفت: در حال حاضر کارخانه‌های سیمانی با 73 درصد ظرفیت خود فعال هستند.

وی در مورد وضعیت مازاد تولید در کارخانه‌های سیمانی نیز گفت‌: بخشی از تولید مازاد کارخانه‌ها، کیفیت خود را از دست داده‌اند و به همین دلیل به طور مستقیم به بازار عرضه نخواهند شد اما به عنوان افزودنی در سیمان‌های تازه‌ تولید‌شده مورد مصرف قرار خواهد گرفت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 41262
 
مرجع : خبرگزاری فارس