گروه معادن مس
 
افزایش ۷۰ درصدی درآمد کمپانی جیانگشی کاپر
گروه معادن >مس - کمپانی «جیانگشی کاپر»، بزرگ‌ترین تولید‌کننده مس در کشور چین، انتظار دارد که طی دوره ژانویه تا سپتامبر، درآمدهایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته 70 درصد افزایش یافته باشد. این افزایش درآمد عمدتاً به‌دلیل جهش قیمت‌های مس بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، طبق گزارش ماه اکتبر بورس اوراق بهادار هنگ کنگ، تخمین زده شده که این کمپانی در نه‌ماه اول سال جاری، سود خالصی برابر با 48/ 1 تا 68/ 1 میلیارد یوان (برابر با 9/ 224 تا 3/ 225 میلیون دلار) داشته است. همچنین سود خالص این کمپانی در نه‌ماه نخست سال گذشته معادل 3/ 988 میلیون یوان بود.

بر پایه این گزارش، افزایش قابل‌توجه سود «جیانگشی کاپر» ناشی از رشد قیمت محصولات فلزی مهم بوده است. همچنین کمپانی «جیانگشی کاپر» در گزارش موقت خود اعلام کرد که فروش کاتد مس، مفتول‌های مسی و محصولات فرآوری‌شده مسی طی نیمه اول سال‌جاری، 4/ 83 درصد از کل فروش این کمپانی را به خود اختصاص داده است.

گزارش سود این کمپانی همزمان با صعود قیمت مس به سطح 7 هزار دلار بر تن در روز دوشنبه اعلام شد. این سطح قیمتی برای اولین‌بار در سه‌سال گذشته مشاهده شده است.


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 41260