گروه معادن فلزات گرانبها
 
طلای جهانی در منگنه ماند
گروه معادن >فلزات گرانبها - طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت، اما تحت تاثیر قوی‌ شدن ارزش دلار و انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره آمریکا نزدیک به رکورد پایین معاملات روز جمعه ماند.
 
به گزارش ماین نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و ۱۲۷۵.۶۳ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز جمعه تحت تاثیر افزایش بازده اوراق خزانه آمریکا، ۰.۷ درصد کاهش یافت که بزرگ‌ترین کاهش یک روزه در حدود دو هفته گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۲۷۵.۸۰ دلار رسید.

به گفته ریچارد شو، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری طلای "هوآن گلد" چین، انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در ماه آینده قیمت طلا را در بازه محدودی نگه داشته است. صحبت‌هایی درباره سه دور افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده وجود دارد که ازنظر ما تحکیم قابل توجهی در سیاست پولی محسوب می‌شود. بازارها در حال هضم این خبر هستند و در یک تا دو ماه آینده انتظار نمی‌رود قیمت طلا تغییر چندانی داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، پاتریک هارکر، رییس بانک فدرال فیلادلفیا روز دوشنبه در توکیو اعلام کرد احتمالا از افزایش نرخ‌های بهره در ماه آینده حمایت می‌کند و انتظار دارد بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را در سال آینده سه دور افزایش دهد.

نرخ‌های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی کرده و بازده اوراق قرضه را بالا می‌برد و در نتیجه قیمت طلا که دارایی بدون سوددهی است، تحت فشار قرار می‌گیرد.

در بازارهای مالی دلار در واکنش به افزایش بازده اوراق خزانه آمریکا صعود کرد، در حالی که پوند انگلیس تحت تاثیر ابهامات پیرامون سرنوشت دولت ترزا می، نخست وزیر انگلیس با ریزش روبه‌رو شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد رشد، به ۱۶.۹۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد رشد کرد و در ۹۲۹.۳۵ دلار ایستاد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۹۹۹.۵۰ دلار رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب: 41238
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا