گروه معادن مس
 
مصدوم حادثه سقوط به دیگ سولفات مس شرکت کالسیمین زنجان جان باخت
گروه معادن >مس - مصدوم حادثه سقوط به دیگ سولفات مس شرکت کالسیمین زنجان صبح امروز شنبه در یکی از بیمارستان های تهران جان باخت.
 
به گزارش ماین نیوز، قائم مقام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: حوالی ساعت 11:40 صبح روز پنجشنبه اورژانس زنجان توسط مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان در جریان حادثه مصدومیت 2 کارگر در شرکت کالسیمین واقع درمنطقه دندی قرار گرفت و با توجه به درخواست مدیریت بحران بلافاصله اورژانس هوایی عازم محل شد.

امیرحسین ایلیایی  افزود: این 2 کارگر که دچار مسمومیت و سوختگی استنشاقی شده بودند توسط آمبولانس شرکت کالسمین به درمانگاه شهر دندی منتقل شده و پس از اقدامات پیش بیمارستانی، به منظور ادامه درمان با استفاده از بالگرد به بیمارستان آیت الله موسوی و سپس به بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان انتقال یافتند.
ایلیایی ادامه داد: مصدوم نخست حادثه با صلاح دید خانواده برای درمان با استفاده از آمبولانس شخصی به یکی از بیمارستان های تهران انتقال یافت اما دیگر کارگر حادثه دیده مورد مداوا قرار گرفت و از بیمارستان ترخیص شد.
مسئول روابط عمومی شرکت توسعه معادن روی ایران نیز با تائید این خبر گفت: این 2 کارگر در حین کار در شرکت کالسیمین زنجان دچار حادثه شده و برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.
کریم حری افزود: یکی از این کارگران با مشاهده سقوط همکار خود به دیگ سولفات بلافاصله به یاریش می شتابد که نامبرده نیز دچار آسیب می شود.
وی اظهار کرد: کارگر سقوط کرده به منظور ادامه درمان به بیمارستانی در تهران انتقال داده می شود اما صبح امروز به کام مرگ فرو می رود که بررسی ها جهت وقوع این حادثه ادامه دارد.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیز گفت: این حادثه روز پنجشنبه /18 آبان جاری/ در شرکت کالسیمین زنجان رخ داده است که علت و چگونگی این اتفاق از سوی بازرسان و کارشناسان این اداره کل در دست تحقیق و بررسی است.
هومن امیدوار افزود: این حادثه 2 مصدوم داشت که متاسفانه یکی از این مصدومان به رغم انتقال به یکی از بیمارستان های تهران و تلاش پزشکان معالج، جان باخت اما وضعیت دیگر کارگر حادثه دیده خوب گزارش شده است.

26 شهریور امسال 3 نفر در شرکت خوراک دام در شهر هیدج از توابع شهرستان ابهر بر اثر سانحه در محل کار جان باختند و در واقع آنها بدون در نظرگرفتن موارد ایمنی به داخل مخزن حاوی مواد اسیدی و قلیایی ورود کرده و مسموم شده بودند.
31 شهریور نیز راننده یک دستگاه بیل مکانیکی و راننده کامیون در حال تخلیه کیک که در حدود پنج کیلومتری کارخانه فرآوری روی دندی واقع است به یکباره شاهد ریزش اطراف محل تخلیه شدند و راننده بیل مکانیکی موفق به فرار از صحنه حادثه شده اما راننده کامیون در محل گرفتار آمد که جسدش پس از گذشت پنج روز کشف شد.
10 مهر جاری نیز 'محمد جعفری' از ووشوکاران توانمند و شایسته زنجان، حین کار در شرکت کاغذسازی راشا کاسپین در زنجان بر اثر کشیده شدن دست و سر به درون دستگاه پالپر، جان خود را از دست داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب: 41204
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا