گروه معادن فلزات گرانبها
 
عدم اکتشافات جدید موجب رشد فزاینده قیمت طلا خواهد شد
گروه معادن >فلزات گرانبها - رئیس شرکت معدنی "آیام گلد" بر این باور است که فقدان اکتشافات جدید در پروژه های تولید و استخراج می تواند موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا در سال های آینده شود.
 
به گزارش ماین نیوز، استفن لتوین رئیس شرکت معدنی "آیام گلد" در سخنانی تاکید کرد: طلا به زودی بیشتر از قبل خواهد درخشید و این فلز گرانبها آینده مهم و بزرگی در پیش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: کمبود سرمایه گذاری در پروژه های اکتشاف و استخراج، موجب افزایش فزاینده قیمت طلا خواهد شد. تجارت در بازار طلا آینده روشن و مهمی خواهد داشت.

وی آینده بازار طلا را با وضعیت بازار نفت در دهه 1990 میلادی مقایسه کرد و گفت: در دهه 1990 میلادی به خاطر آنکه قیمت هر بشکه نفت به 9 دلار رسیده بود، سرمایه گذاری در پروژه های اکتشاف و استخراج نفت با کاهش شدیدی روبرو شد. به همین علت بازار نفت طی سال های بعد با کمبود عرضه و تولید روبرو شد. بازار انرژی در نهایت با شرایطی روبرو شد که فعالیت اکتشافی انجام نمی گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: دقیقا مشابه همین شرایط الان برای بازار طلا رخ داده است. به همین دلیل پیش بینی من این است که قیمت طلا در سال های آینده روندی کاملا صعودی خواهد داشت.

این فعال صنعت طلا تاکید کرد: اگر شرکت های بزرگ معدنی جهان تمایلی برای سرمایه گذاری در پروژه های اکتشاف و تولید طلا نداشته باشند، بی شک قیمت این فلز گرانبها در سال های آینده صعودی خواهد بود. در شرایط کنونی سرمایه گذاران بین المللی تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در فعالیت های مرتبط با تکنولوژی و ارزهای دیجیتال دارند. ولی در آینده نزدیک همه چیز تغییر خواهد کرد. آینده متعلق به بازار طلا است.

رئیس شرکت معدنی "آیام گلد" تصریح کرد: عملکرد قیمت طلا در 15 سال گذشته بسیار مثبت بوده است. قیمت طلا از 2002 تاکنون بیش از 360 درصد رشد داشته است. قیمت طلا در 16 سال گذشته به طور متوسط 11 درصد افزایش یافته است.

به اعتقاد این تحلیلگر ارشد اقتصادی، قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص آمریکا اروپا قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب: 41189
 
مرجع : سایت طلا