گروه صنایع معدنی سیمان
 
اعتراض‌ها پای فرماندار بویراحمد را به کارخانه سیمان دشتروم کشاند
گروه صنایع معدنی >سیمان - صنعت سیمان جز صنایع آلاینده محسوب می شود بخشی از مالیات آن همچنان که قانون پیش بینی کرده برای آبادانی شهرها و روستاهای اطراف آن اختصاص یابد تا علاوه بر رونق صنعتی منجر به شکوفایی و آبادانی منطقه نیز شود.
 
به گزارش ماین نیوز، فرماندار شهرستان بویراحمد در پی اعتراض های متوالی اهالی منطقه دشتروم نسبت به وضعیت زیست محیطی آن منطقه ضمن بازدید میدانی از منطقه دشتروم با همراه چند تن از مسئولان شهرستانی با مدیرعامل کارخانه سیمان این منطقه دیدار کرد.

فرماندار بویراحمد گفت: باید در کنار افزایش تولید و مهیا کردن زمینه های اشتغال، به جنبه های دیگری مثل استاندارهای زیست محیطی نیز توجه کنیم.

سید محمد کاظم نظری افزود: مقوله تولید در کشورهای مثل ایران سخت است با این حال در بازارهای رقابتی مثل سیمان سختی کار بیشتر از سایر حوزه ها است.

وی یادآور حمایت از تولید، صنعت و اشتغال جز وظایف حاکمیتی دولتهاست و درشرایطی که در استان سیمان با کیفیت بالا تولید می شود باید بخشنامه و آیین نامه هایی وضع شود که مصرف کنند گان را موظف به استفاده از محصولات تولیدی استان کنند.

وی تاکید کرد تشویق و حمایت از تولید و نوآوریها از سوی دولت باید در جهت رفاه مردم و به گونه ای باشد که سلامت مردم به خطر نیفتد.

فرماندار بویراحمد در بازدید سرزده از کارخانه سیمان یاسوج گفت: بکارگیری بیش از ۲۰۰ نیرو و مدیرعامل بومی یکی از مزایای این کارخانه است.

نظری همچنین پیشنهاد داد با توجه به اینکه صنعت سیمان جز صنایع آلاینده محسوب می شود بخشی از مالیات آن همچنان که قانون پیش بینی کرده برای آبادانی شهرها و روستاهای اطراف آن اختصاص یابد تا علاوه بر رونق صنعتی منجر به شکوفایی و آبادانی منطقه نیز شود.

در این نشست مدیرعامل کارخانه سیمان نیز با بیان اینکه این کارخانه با ۱۲۰ درصد ظرفیت کار می کند افزود: در راستای برطرف کردن دغدغه های زیست محیطی به زودی سیمان سبز تولیدی استان را روانه بازار می کنیم.

موسوی تاکید کرد کارخانه از سال ۸۳ به بهره برداری رسیده و ۲۵۷ نفر به صورت مستقیم در آن اشتغال دارند.

وی ادامه داد: به منظور بررسی میزان آلایندگی این کارخانه مجهز به سیستم پالایش آنلاین است و در هر ساعتی از شبانه روز تحت نظارت اداره کل محیط زیست است.

وی همچنین یادآور شد این کارخانه جز معدود کارخانه های کشور است که از تجهیزات نسل سوم در تولید بهره می برد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب: 41010
 
مرجع : ایسکانیوز