گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی: ارزش معادن ۷۷۰ میلیارد دلار است
گروه اكتشاف و زمين شناسي - معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی گفت: هم اکنون ارزش معادن کشور 770 میلیارد دلار است که این رقم به هزار میلیارد دلار هم در آینده افزایش خواهد یافت.
 
به گزارش ماین نیوز، بهروز برنا شنبه در دیدار با فرماندار شیروان استان خراسان شمالی با بیان اینکه شانس کشف معادن در کشور بیشتر از کشورهای دیگر است اظهار کرد: سالانه 392 میلیون تن مواد معدنی را استخراج می کنیم و همچنین سالانه 1.5 میلیارد تن به ذخایر کشف شده اضافه می شود.

وی با اشاره به اینکه معدن یکی از محورهای اقتصادی کشور است افزود: سازمان زمین شناسی از 8 لایه اطلاعاتی زمین استفاده می کند که کارهای اکتشافی خوبی در این راستا انجام شده و بتازگی ماده معدنی جدیدی را کشف کردیم که به عنوان یک کود ارکانیگ و حائز اهمیت در کشاورزی کاربرد دارد.
معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی کشور با بیان اینکه استان خراسان شمالی از لحاظ میزان ذخایر قطعی شرایط مطلوب دارد، گفت: از 6 هزار معدن در کشور، 124 معدن فعال در این استان است که نشان می دهد به معدن و معدن کاری توجه می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: معدن یک کار ارزشمند و پایه ای است و آب و خاک مهم ترین موضوعاتی که عامل و پایه توسعه اساسی هستند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: معادن یکی از قابلیت های استان خراسان شمالی است که از ابتدای دولت یازدهم تلاش های و پی گیری های زیادی برای آن صورت گرفته است.
یحیی نیکدل اظهار کرد: امسال 150 میلیارد ریال اعتبار برای معادن خراسان شمالی گرفته شده که امید است در آینده شاهد کارهای خوبی در این حوزه انجام شود.

شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 40936
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا