گروه معادن سرب و روی
 
فعالیت شرکت تخصصی صادرات شمش سرب و روی در زنجان
گروه معادن >سرب و روی - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: در استان افراد و شرکت‌هایی هستند که به‌طور تخصصی در بخش تجارت شمش سرب و روی فعالیت می‌کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، «مهدی حمیدی» با اشاره به صادرات انواع مواد معدنی از استان زنجان، اظهار کرد: هم‌اکنون خام‌فروشی مواد معدنی از استان زنجان وجود ندارد، چون بیشتر این مواد در استان فرآوری و سپس صادر می‌شود، اما ماده معدنی باریت که در استان استخراج می‌شود، به دلیل این‌که در چاه‌های نفتی کاربرد دارد، به صورت خام مصرف صادر می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در استان زنجان همه مواد معدنی مورد ‌نیاز در زمینه ساخت کاشی و سرامیک وجود دارد، اما به دلیل این‌که واحدهای تولیدی این محصول در استان وجود ندارد، این مواد معدنی به دیگر استان‌ها برای تولید کاشی و سرامیک به فروش می‌رود.

وی افزود: از استان زنجان شمش سرب، شمش روی، سنگ‌های ساختمانی از جمله گرانیت و تراورتن، به دیگر کشورها صادر می‌شود و هم‌اکنون در استان واحدهای سنگ‌بری با تکنولوژی بالا مستقر هستند که به کشورهای اروپایی و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس سنگ‌های تزئینی ساختمانی در درجه‌بندی و رنگ‌بندی‌های متفاوت و متنوع صادر می‌کنند.

حمیدی از تولید شمش مس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: هم‌اکنون واحدهای پرعیارسازی منگنز که صادرات انجام می‌دهند، وجود دارد و باید توجه داشت که مواد معدنی متفاوتی از استان زنجان صادر می‌شود که سبب رونق تجارت و اشتغال استان می‌شود و هرچه از معادن و فعالیت‌های معدنی در استان حمایت بیشتری صورت بگیرد، تولید و صادرات مواد معدنی نیز از استان افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان، یادآور شد: در استان افراد و شرکت‌هایی هستند که به‌طور تخصصی در بخش تجارت شمش سرب و روی فعالیت می‌کنند که با شرکت‌های حمل و نقل و ... ارتباط دارند، اما در خصوص صادرات سایر مواد معدنی هیچ شرکت تخصصی در استان وجود ندارد و اغلب تولیدکنندگان فردی را برای صادرات محصول خود انتخاب می‌کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 40832
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا