گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیر عامل کارخانه سیمان سیستان خبر داد:
تولید سالانه بیش از یک میلیون تن سیمان در کارخانه سیمان سیستان
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیر عامل کارخانه سیمان سیستان گفت: سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ تن سیمان با احتساب سیمان‌های آمیخته در کارخانه سیمان سیستان تولید می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا احسانفر مدیر عامل کارخانه سیمان سیستان اظهار کرد: شرکت صنایع سیمان زابل در سال ۱۳۸۹ با هدف صادرات نیمی از محصولات تولیدی خود، کارخانه سیمان را تاسیس کرده است.

احسانفر افزود: کارخانه سیمان سیستان دارای یک خط تولید با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن کلینکر و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع سیمان‌های پرتلند و آمیخته است که در انواع بسته بندی پاکت پلی پروپیلنی ۵۰ کیلوگرمی، جامبو بگ یک و نیم تنی و اسلینگ بگ یک و نیم و یا دو تنی و همچنین به صورت فله در بونکر قابل عرضه است .

وی ادامه داد: کارخانه سیمان سیستان ظرفیت تولید کلینکر سه هزار و ۴۰۰ تن در روز و یک میلیون و تن در سال را داراست.

احسانفر تصریح کرد: نوع بسته بندی در این کارخانه به صورت فله، پاکتی ۵۰ کیلوگرمی، جامبو بگ و اسلینگ بگ است.

وی بیان کرد: این کارخانه دارای معادن سنگ آهن، آلوویوم، شیل و ماسه سنگ که در فاصله کمتر از چهار کیلومتری کارخانه بوده وبه میزان ۴۰۰ میلیون تن ذخیره اولیه آن برآورد شده است همچنین شرکت مالک یک معدن پوزولان با ظرفیت بیش از ۱۰۰ میلیون تن می‌باشد که در مجاورت کوه‌های تفتان قرار دارد.

احسانفر افزود: تجهیزات اصلی کارخانه شامل loesche، سیلو‌های ذخیره سازی شرکت، سنگ شکن، کوره ساخت، آسیاب‌های مواد و سیمان، سیلو‌های ذخیره سازی، بارگیرخانه و کایه تجهیزات برقی است.

مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان تاکید کرد: آزمایشگاه کنترل کیفی کارخانه سیمان دارای آزمایشگاه فیزیک و شیمی سیمان مجهز به کلیه تجهیزات اندازه گیری بوده که توان اندازه گیری کلیه پارامتر‌های شیمیایی و فیزیکی سیمان طبق استاندارد‌های ایران، اروپا و آمریکا را دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 40809
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان