نماینده مردم ساوه در مجلس:

طرح جلوگیری از صادارت سنگ خام"کوپ" در مجلس تصویب شد

خبرگزاری تسنیم , 29 مهر 1396 ساعت 12:49

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جلوگیری از صادارت سنگ خام"کوپ" در مجلس مطرح و تصویب شد یعنی اینکه باید بتوانیم سنگ‌های فرآوری شده را صادر کنیم.


به‌گزارش ماین نیوز، محمدرضا منصوری صبح امروز در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات اظهار داشت: هدف از برگزاری نمایشگاه بروزرسانی اطلاعات و معرفی کالاها و خدماتی بود که می‌توان به دنیا عرضه کرد و در دو مقوله توانمندسازی و بسته‌بندی و برندسازی باید کارهای بسیاری انجام دهیم تا شاهد عرضه محصولات خود در بازار جهانی باشیم.

وی افزود: در ایران قیمت حامل‌های انرژی و ارتباط آن با کالا‌های صادراتی پایین و یا حتی رایگان است و این در حالی است که قدرت صادرات هم بسیار پایین بوده که باید باید برای بهتر شدن این وضعیت گام‌های حرفه ای در بازاریابی برداریم و به واسطه نهادینه کردن کارآفرینی گامی موثر به سوی تولیدات برداریم.

نماینده مردم نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس طرحی با عنوان جلوگیری از صادرات سنگ خام برای به وجود آوردن تفکر کارآفرینی در دوران تحصیل مطرح و به تصویب رسید که در این راستا باید در زمینه سنگ‌های صادراتی صادرات انجام دهیم تا علاوه بر دریافت ارزش افزوده بتوانیم از هدر رفت منابع کشور جلوگیری کنیم و با مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی چرخشی در صنعت سنگ ایجاد و کیفیت ناب و با کیفیت داشته باشیم تا بتوانیم با دنیا رقابت کنیم و از توان خارجی‌ها در این زمینه استفاده کنیم.

منصوری بیان کرد: از مزایای حضور در نمایشگاه برقراری ارتباط مستقیم با متقاضیان حجم بالا برای محصولات، همچنین شناسایی و استخراج تقاضای کشور‌های دیگر برای انواع سنگ بود.

وی ادامه داد: رکن اصلی حضور در نمایشگاه‌ها شناسایی بازار مقصد است و اگر اطلاعات مربوط به بازار به درستی ارزیابی شود ما می‌توانیم هر بازار را متناسب با مزیت نسبی خود هدف بگیریم.

نماینده مردم نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پاشتنه اشیل صنعت سنگ کشور نبود تکنولوژی مناسب در بخش معادن است که این امر سبب ایجاد اخلال در زنجیره تولیدات این صنعت شده و ترمیم این بخش نیازمند اراده دولت در قالب عرضه تسهیلات هدفمند است.

وی اضافه کرد: توسعه بخش معدن، منافع بسیاری چه به شکل مستقیم با بالا بردن سهم معدن در تولید ناخالص ملی و چه به شکل غیر مستقیم از طریق اشتغال‌زایی، توسعه در مناطق کمتر توسعه یافته، ممانعت از مهاجرت به همراه دارد.


کد مطلب: 40784

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/40784/طرح-جلوگیری-صادارت-سنگ-خام-کوپ-مجلس-تصویب

ماین نیوز
  http://www.minews.ir