گروه معادن زغال‌سنگ
 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد:
هدف‌گذاری ۲.۵ میلیون تنی برای استخراج ذغال سنگ از معادن طبس تا سال ۹۷
گروه معادن >زغال‌سنگ - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اعلام هدف‌گذاری برای استخراج سالانه 2.5 میلیون تن ذغال سنگ از معادن طبس تا پایان سال 97، گفت: 95 درصد از مواد معدنی خراسان جنوبی در استان فرآوری می شوند.
 
به گزارش ماین نیوز، داود شهرکی با تاکید بر اینکه تنها 5 درصد مواد معدنی استان خام فروشی می شود، گفت: 95 درصد مواد معدنی خراسان جنوبی حداقل یک مرحله در داخل استان فرآوری می‌شود و 5 درصد دیگر که مربوط به سنگ های تزئینی و مواد معدنی مانند کرومیت و بنتونیت است، خام فروشی می‌شود.

وی همچنین افزود: در شهرستان طبس 28 تونل استخراج زغال داریم که به صورت مکانیزه و نیمه مکانیزه فعالیت می‌کنند و هدف گذاری ما تا پایان سال 97 استخراج سالانه 2.5 میلیون تن زغال‌سنگ از این منطقه است که در همین راستا چند طرح توسعه ای در حال انجام و پیگیری است .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در پایان تصریح کرد: برای تحقق هدف 2.5 میلیون تنی استخراج، حداقل سه کارخانه ذغالشویی با سرمایه گذاری 70 میلیارد تومان استارت خورده است که بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب: 40761
 
مرجع : شاتا