گروه معادن
 
مجهزترین معدن تولید شن و ماسه استان مرکزی در ساوه آغاز به کار کرد
گروه معادن - سرپرست سازمان عمران شهرداری ساوه گفت: معدن تولید شن و ماسه رنگرز سازمان عمران شهرداری ساوه به عنوان مجهزترین معدن استان مرکزی با موفقیت، تولید آزمایشی خود را آغاز کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی‌اصغر آرمیده افزود: آغاز به کار معدن شن و ماسه خدمتی ارزشمند است که در منطقه رنگرز به صورت آزمایشی و با موفقیت صورت گرفت.

وی با اشاره به فرآیند آغاز به کار معدن تولید شن و ماسه اظهار کرد: پروسه اخذ مجوز برداشت برای معدن شن‌ و ماسه سازمان عمران شهرداری ساوه از دوره سوم شوراها آغاز و پس از اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و استانداری مرکزی در دوره چهارم شورای شهر با تملیک زمین مربوطه در منطقه رنگرز نسبت به خرید تجهیزات لازم و نیز تجهیز کارگاه اقدام شد.

سرپرست سازمان عمران شهرداری ساوه ظرفیت روزانه این معدن را تولید روزانه 1500 تن شن و ماسه بیان کرد و گفت: برای بهره‌برداری از این معدن بالغ بر 30 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در ادامه با اشاره به ممنوعیت برداشت از بستر رودخانه به دلیل وضعیت نامناسبی که در رودخانه‌های شهرستان بر اثر کاهش بارندگی‌ها و عدم روان شدن مخلوط شن و ماسه بوجود آمده است، گفت: کاهش نزولات آسمانی وضعیت رودخانه‌های شهرستان را از لحاظ روان شدن مخلوط شن و ماسه بسیار نامطلوب کرده است و از طرفی برداشت‌های غیرمجاز مزید بر علت شده است، لذا آغاز بکار معدن شن و ماسه موجب تامین نیاز شهر در این حوزه شده است.

آرمیده با اشاره به اینکه در اجرای عملیات آسفالت جاده‌ها و معابر شهری استفاده از مصالح کوهی به مراتب بهتر است و کیفیت آسفالت را دو چندان می‌کند، از این رو سازمان عمران اقدام به راه‌اندازی این معدن کرده و علاوه بر تامین نیاز شهرستان به شن و ماسه می‌تواند نیاز سایر شهرهای استان مرکزی را نیز به شن و ماسه و مصالح کوهی برطرف کند.

وی در پایان گفت: از مسئولین شهرستان انتظار می‌رود تا مدیریت این سازمان را در برطرف کردن موانع موجود برای ادامه فعالیت این مجموعه که نقش عمده‌ای در تولید مصالح سنگی مناسب و با کیفیت برای تولید آسفالت و بتن را دارد یاری کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 40703
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا