گروه معادن
 
كشف معادن جديد و تحقق اهداف اشتغال زايی
گروه معادن - حمايت از بخش خصوصی در حوزه معادن ،می تواند به وضعيت فعلی معدنكاران و ايجاد شغل های بيشتر در آينده كمك كند.
 
به گزارش ماین نیوز، در عمق وهم انگيز معدن،كيلومتر ها در دل زمين،صدای زحمات ،سختی و رنج مردانی می آيد كه كار نه بلكه جان می كنند.

دلير مردانی كه ماه ها شايد نور خورشيد را فراموش كنند تا نگذارند سايه بی پولی چراغ خانه هايشان را كم فروغ كند.

اين ادعا را بسيار شنيده ايم كه افراد متخصص در مشاغل ،حرفه خود را پس از كار در معدن سخت ترين كار دنيا می دانند.

اين جمله به عبارتی معترف اين مطلب است كه زحمت كار در معادن تاريك و عميق با هيچ شغل ديگری قابل قياس نيست.

فرهاد های زمانه كه دل كوه را می كنند ،سنگ های دست نخورده و خام را بيرون می كشند تا در نهايت چرخ اقتصاد از دل اين نعمات الهی بچرخد.
اشتباهی سهوی كه برتن يك ملت رخت عزا پوشاند

اما در كنار همه اين سختی ها اتفاقاتی ناگوار رخ می دهد كه نه تنها دل خانواده های معدنكاران بلكه يك ملت را سياه پوش می كند.حادثه معدن گلستان قطعا از ذهن هيچ ايرانی پاك نخواهد شد.

حوادث غير قابل پيش بينی در معادن و وضعيت معدنكاران سوژه ای شد تا بتوانيم اندكی از حال و روز معدن كاران استانمان مطلع شويم.

حسین نکاهی رييس سازمان نظام مهندسی معدن در خصوص مشكلات معدنكاران گفت: نكته مهمی كه چند وقتيست باعث شده وضعيت معادن استان به خوبی پيش نرود موضوع استعلامات بخش معدن است.
جواب های منفی حوزه معدن را فلج می کند

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ادامه داد : وقتی استعلامات با جواب منفی روبرو می شود ،عملا نمی توان كاری انجام داد.و اين به حوزه معدن آسيب می رساند.

وی تصريح كرد: بخش معدن با اتفاقاتی كه در چند وقت گذشته با آن روبرو بوديم وضعيت خوبی در آينده نخواهد داشت.

حسين نكاهی با اشاره به اينكه معادن بيشتر مربوط به بخش خصوصی است گفت: زمانی كه حمايت ها از اين بخش بيشتر شود قطعا به دنبال آن اشتغال كه امری بسيار مهم در استان است تحقق می یابد


كشف معادن جديد،ايجاد فرصت كار و اشتغال

وی افزود: با كشف معادن جديد و حمايت های ادارات مرتبط قطعا می توان نه تنها به وضعيت معدنكاران بيش از پيش رسيدگی كرد بلكه با اشتغال زايی به اهداف اقتصاد مقاومتی هم دست پيدا كنيم.

استان خراسان رضوی يكی از استان های كم نظير از نظر تنوع مواد معدنی است. مواد معدنی از قبيل سنگ آهن،كروميت،منگنز،طلا و مس و سنگ های نما مانند گرانيت در استان پراكنده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 40701
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان