گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛
۷۵درصد از ذخایر قیر طبیعی کشور در استان است
گروه اكتشاف و زمين شناسي - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه ۲ درصد از صنایع متوسط و بزرگ کشور را به خود اختصاص داده است.
به گزارش ماین نیوز، نعمت الله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه بابیان اینکه در استان ۵ درصد صنعت بزرگ و ۴ درصد صنعت متوسط داریم و به میانگین کشور نزدیک هستیم گفت: به لحاظ سرمایه گذاری در منطقه با فاصله زیاد به استان‌های همجوار رتبه یک را داریم اما به لحاظ تعداد واحدهای صنعتی و مشارکت مردمی وضعیت خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه سرانه سپرده گذاری ۸.۵ میلیون و در کشور ۱۲.۵ میلیون است، گفت: ۸۱۵ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر کردیم و در منطقه رتبه سوم را داریم اما هنوز ما سرمایه گذاران را متعاقد نکرده‌ایم منطبق با وضعیت استان جذب کنیم.

حقیقی یادآور شد: هم‌اکنون ۳.۶ میلیون تن تولید سیمان داریم و استان پنجم کشور هستیم همچنین ۶۰ هزار تن محصولات کشاورزی را به محصولات صنعتی تبدیل کردیم و ۷۵درصد از ذخایر قیر طبیعی کشور متعلق به استان ما است .

وی یکی از مشکلات استان را تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش دانست و افزود: بدون تامین منابع مالی و بدون کمک های فنی اعتباری معضل بیکاری حل نمی‌شود از دیگر مشکلات بوروکراسی است و باید مد نظر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب: 40576
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان