گروه معادن
 
فرماندار شهرستان اهر در بازدید از معدن مس مزرعه تاکید کرد:
لزوم استفاده از ظرفیت‌های معدنی در راستای رونق اشتغال و توسعه اهر زاهد محمودی فرماندار اهر
گروه معادن - فرماندار شهرستان اهر استفاده از ظرفیت‌های معدنی را در راستای رونق اشتغال و توسعه این شهرستان ضروری عنوان کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، زاهد محمودی عصر یک شنبه در بازدید از معدن مس مزرعه شهرستان اهر با اشاره به اینکه معادن ظرفیتی برای شهرستان اهر محسوب می‌شوند، اظهار کرد: اهر دارای معادن متعدد مس و طلا است که توسعه آن‌ها علاوه بر مزیت‌هایی که دارد می‌تواند در زمینه اشتغال نیز مؤثر باشد.

وی استفاده از ظرفیت معادن در جهت رونق اشتغال و بهبود مسائل اقتصادی ضروری دانست، ادامه داد: با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده و دولت تدبیر و امید بر تحقق منویات رهبری تأکید دارد ما نیز تلاش می‌کنیم تا برای بهره‌وری هر چه‌بهتر از ذخایر معدنی، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را در راستای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال جذب کنیم.

فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه توسعه معادن شهرستان اهر و رفع موانع پیش روی آن‌ها اشتغال پایدار برای جوانان بیکار ایجاد می‌کند، گفت: توسعه معدن مس مزرعه و افتتاح معدن مس انجرد در زمینه اشتغال می‌تواند تحول‌آفرین باشد.

پنج معدن در هسته کلیدی سند تدبیر و توسعه شهرستان اهر تعریف‌شده است، این معادن شامل معادن مس انجرد، گاودل، مزرعه، زگلیگ و کارخانه آهک هیدراته می‌شود، البته شهرستان اهر دارای معادن بسیاری است که سرمایه‌گذاران در صورت رغبت می‌توانند در معادن این شهرستان سرمایه‌گذاری کرده و اشتغال ایجاد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 40568
 
مرجع : خبرگزاری مهر