گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
رئیس سازمان معدن و تجارت خراسان جنوبی:
مطالعات ژئوفیزیک هوایی به منظور اکتشاف فلزات پایه و منابع آبی کارستی در استان خراسان جنوبی پیگیری می‌شود
گروه اكتشاف و زمين شناسي - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: مطالعات ژئوفیزیک هوایی (EM) به منظور اکتشاف فلزات پایه و منابع آبی کارستی در استان توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور پیگیری شود.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، داوود شهرکی اظهار داشت: به منظور پیگیری نتایج مطالعات ژئوفیزیک هوایی که توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور که از سال 95 و 96 در پهنه‌ای به وسعت 22 هزار و 500 کیلومتر مربع در سطح استان در حال انجام است جلسه‌ای در محل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و مدیرکل ژئومتیکس و مدیر گروه مطالعات ژئوفیزیک هوایی و مشاورین برگزار شد.

وی گفت: در این جلسه با گزارش‌گیری از روند پیشرفت مطالعات از کارگروه و تیم کارشناسی مربوطه مقرر شد نتایج مطالعات ژئوفیزیک هوایی حداکثر ظرف آذرماه سالجاری توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به استان ارائه و در خصوص ادامه عملیات اکتشافی در مناطق امیدبخش، توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برنامه‌ریزی و پیگیری شود و طرح‌های مربوطه با عنایت به پهنه‌های موجود در استان ارائه شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: در این جلسه مقرر شد مطالعات ژئوفیزیک هوایی (EM) به منظور اکتشاف فلزات پایه و منابع آبی کارستی در استان توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور پیگیری و اعلام شود.

شهرکی خاطرنشان کرد: انجام مطالعات اکتشافی بر روی عناصر نادر خاکی در استان توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از دیگر مصوبات جلسه بود.

وی بیان کرد: مطالعات ژئوفیزیک هوایی استان در گستره‌ای بالغ بر 22 هزار و 500 کیلومتر مربع و بیش از 100 هزار کیلومتر خطی در ارتفاع 40 متر و فواصل خطوط 250 متر در حوزه شهرستان‌های بیرجند، قاین و قسمتی از شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، فردوس، خوسف، زیرکوه و درمیان انجام شده است و در انجام مطالعات مزبور از تلفیق داده‌های ماهواره‌ای سنجنده‌های Aster و Sentinel و مطالعات ژئوشیمیایی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز استفاده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: معاون وزیر و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز در این جلسه با تشکر از پیگیری‌های انجام شده، حجم مطالعات ژئوفیزیک هوایی استان را تقریبا معادل 50 درصد حجم مطالعات ژئوفیزیک هوایی کشور در سنوات اخیر دانست و ابراز امیدواری کرد که نتایج خوبی از این مطالعات استخراج شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 40567
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم